reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Steam

Steam’de şaşırtan PUBG indirimi başladı

Son zamanların en fazla konuşulan oyunlarından biri olan PUBG ciddi anlamda düşüşe geçti dersek, abartmış olmayız. Oyun yaşanan bu kaybı Steam üzerinden başlatılan indirimle kapatmak istiyor gibi görünüyor. 5 Temmuz‘a kadar devam edeceği söylenen bir kampanya başlatıldı.

Tam ismi Playerunknown’s Battlegrounds olan oyun en büyük mücadeleyi Fortnite’a karşı veriyor. Fakat son zamanlarda bu mücadelede ciddi kan kaybetmeye başladı. Taraf değiştirenlerin sayısı giderek arttı. Paylaşılan oyuncu verileri de bu durumu somut bir şekilde ortaya koyuyor. Örneğin bu senenin başında yani ocak ayında ortalama 1.5 milyon oyuncu Playerunknown’s Battlegrounds’u tercih ediyordu. Daha sonra bu rakam 800 binlere kadar düştü. Üstüne bir de oyuncuların isteklerini karşılayamama durumu var. Gidişattan memnun olmayanlar arkasına bakmadan kaçıyor. Dolayısıyla durumu kurtaracak bir hamle yapmanın zamanı gelmişti diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm bu veriler doğrultusunda geçtiğiniz aralık ayında erken erişim sürecine giren PUGB’nin Steam’de ilk defa indirime girmesine şahit oluyoruz. Normalde 69 TL’ye alıcı bulan oyun 46 TL‘ye düştü. Üstelik indirim 5 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Bu indirimin oyuncuları çekme konusunda ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

PUBG Mobile’da Türkçe dil desteği dönemi