reklamı kapat

POPÜLER

Stranger Things

Stranger Things ekibinin son anda vazgeçtiği büyük hata

Netflix‘in büyük ilgi gören işlerinden Stranger Things ilk sezonunda gördüğümüzden çok daha farklı bir finalle izleyici karşısına çıkacaktı. Ancak görünen o ki bu büyük hatadan son anda dönmeye karar verildi.

Heroic Hollywood‘un haberin göre Stranger Things: Worlds Turned Upside Down kitabında dizinin birinci sezonundan ve yapım aşamasında alınan kararlardan bahsediliyor. Dizinin yaratıcıları arasında yer alan Ross Duffer‘ın sözlerine bakılırsa Stranger Things başta bir mini diziymiş gibi planlanıyordu. Yani ikinci sezon olmayacakmış gibi düşünülüyordu. Bu yüzden Eleven ve Steve gibi karakterlerin öleceği bir senaryo tasarlanıyordu. Fakat daha sonra bu konuda fikir değişikliği yaşanıyor. Ross Duffer süreci şu sözlerle özetliyor:

“Eleven günü kurtarabilmek için kendini feda edecekti. Bu da hikayenin sonu olacaktı. Fakat Stranger Things’in bir sezondan daha uzun sürme potansiyeli olduğunu fark ettik. Bu yüzden hikayeye devam edecek bir şeyler bırakmamız gerekiyordu. Senaryonun Eleven olmadan sürdürülemeyeceğinin de farkındaydık. Millie’nin ne kadar özel bir oyuncu olduğu da ortadaydı. Bu yüzden Eleven olmadan dizinin devam ettirilemeyeceğini anlayıp fikrimizi değiştirdik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki Matt Duffer ve Ross Duffer, Stranger Things için doğru olan kararı vermiş. Aksi halde hikayenin devam ettirilmesi zorlaşacak ve ilk sezonun kalitesinden çok uzak yeni bölümler seyretmek zorunda kalacaktık.

İlginizi çekebilir

Stranger Things 3. sezon ilk tanıtım