reklamı kapat

POPÜLER

Sulu boyayla baskı yapan sanatçı ruhlu yazıcı [Video]

Kickstarter‘ın yeni harikası içinizdeki çocuğu ve dizginlenemez teknoloji tutkunuzu ortaya çıkarıyor. WaterColorBot, suluboyayla baskı yapan basit ancak eğlenceli bir yazıcı, üstelik kartuşları da tahmin edileceği üzere çok daha ucuza geliyor.

2013 yılının Ağustos ayında Kickstarter’da bir kampanya başlatarak hedeflediğinin neredeyse iki katı fon toplayan WaterColorBot, yani sulu boya robotu, plotter tipi yazıcıyla aynı prensibi kullanarak çalışıyor. Basit bir sulu boya fırçası tutan yazıcı, iki eksende hareket ederek önce fırçayı boyaya ve su haznesine batırıyor, ardından da çizmeye başlıyor.

Watercolorbot-Plotted-Pen-624x468Çizimler öyle İstanbul Modern‘de sergilenecek kalibrede çıkmasa da, WaterColorBot’un basit çizimlerin çıktısını almak veya bilgisayardaki nispeten ruhsuz çizimlere yeni bir soluk katmak için eğlenceli bir yöntem sunduğu ortada. Üstelik yazıcıyı gerekirse çizimi gerçek zamanlı olarak takip edecek şekilde de ayarlayabiliyorsunuz. Böylece dijital ortamda attığınız tüm fırça darbeleri anında kağıda yansıyor.

Watercolorbot-Painting
Kullanıma hazır olarak satılan yazıcı dünyanın pek çok yerindeki kırtasiyelerde bulunabiliyor. 295 dolar gibi pek de cüzi olmayan bir fiyat etiketiyle gelen WaterColorBot yeni teknikler peşindeki sanatçılara ilham verebilir.

VİDEO