reklamı kapat

POPÜLER

Sylvester Stallone’dan Creed 2 müjdesi

Bir dönemin efsane yapımları arasında kabul edilen Rocky geçtiğimiz yıllarda Creed ile beyaz perdeye geri dönmüştü. Büyük beğeni toplayan bu hikaye Creed 2 ile devam edecek. Üstelik Sylvester Stallone takviyesiyle!

Kısaca hatırlatmak gerekirse Creed bir anlamda yeni jenerasyonu konu ediyor. Dolayısıyla ana kahramanımız Rocky Balboa değil. Aksine onu bu sefer yan rolde görüyoruz. Rocky 4’te vefat eden Apollo Creed’in oğlunu Adonis’i eğitiyor. Böylece Creed ile hem Rocky’e neler olduğunu görüyoruz hem de yeni bir hikaye izleme fırsatı yakalıyoruz.

Sylvester Stallone‘un önceki açıklamalarına bakılırsa Creed 2’de Rocky 4’ün intikamı alınabilir. Bildiğiniz gibi dördüncü filmde Ivan Drago, Apollo Creed’in ölümüne neden olmuştu. Mücadelenin devamında ringe Rocky çıkmış ve zor da olsa kazanmayı başarmıştı. Fakat Sylvester Stallone bunun yeterli bir intikam olduğuna inanmıyor. Aksine Adonis Creed‘in Ivan Drago’nun oğluyla mücadele etmesini istiyor. Henüz bu fikir senaryoya net bir şekilde yansıyacak mı bilmiyoruz. Fakat Deadline’ın haberine göre Sylvester Stallone artık Creed 2’nin senaryo ekibinde yer alıyor. Onların çalışma hızı göz önünde bulundurulduğunda çekimlerin 2018 ya da 2019 gibi başlaması bekleniyor. Öte yandan Creed 2’nin ne zaman vizyona gireceği ise hala belli değil.