reklamı kapat

POPÜLER

Tansiyon ölçebilen ve EKG çekebilen akıllı saat; Samsung Galaxy Watch 5 incelemesi

 - Güncelleme: 05 Kasım 2022 02:25

Samsung Galaxy Watch 5

SAMSUNG GALAXY WATCH 5 TASARIM

Galaxy Watch 4 ailesinde saatin kontrolü için döner bir çerçeve kullanan Samsung, yeni modellerde bu çerçeveden vazgeçmiş durumda. Bizim de beğeniyle kullandığımız bu özelliğin kaldırılması bazı kullanıcıları üzebilir. Galaxy Watch 5’in gövdesinde alüminyum malzeme ve safir cam yer alırken, Pro modelinde titanyum gövde ve safir cam bulunuyor.

Akıllı saatte kullanılan safir cam Galaxy Watch 5’i çizilmelere karşı koruyor. Genellikle piyasada satılan üst segment saat modellerinde kullanılan safir cam piyasadaki en dayanıklı malzemeler arasında yer alıyor. Alüminyum ve titanyum gövdeler akıllı saati darbelere karşı koruyor ve bu malzemelerle birlikte sunulan MIL-STD-810H sertifikası Galaxy Watch 5 ailesini piyasadaki en dayanıklı saatler arasına katıyor. Bir önceki seride olduğu gibi yuvarlak ekranla gelen yeni modellerden standart versiyon 40 mm ve 44 mm olarak satılıyorken, Pro versiyon sadece 45 mm olarak satın alınabiliyor. Pro model daha uzun bir pil ömrüne sahip olduğu için standart modelden daha kalın.

Galaxy Watch 5’in 44 mm’lik modeli 9,8 mm kalınlığında iken Pro versiyon 10,5 mm kalınlığında. Yeni modelleri selefinden ayıran bir diğer fark ise yüzey alanının genişlemesi. Artan yüzey sayesinde yeni modeller sağlık ölçümleri daha doğru yapabiliyor. Akıllı saat aynı zamanda IP68 sertifikasına da destek veriyor. Dalış ve yüksek basınçlı su aktiviteleri için uygun olmayan model havuzda veya denizde rahatlıkla kullanılabiliyor. Akıllı saat 50 metrelik suya dayanıklılık derecesine sahip. Galaxy Watch 5, Grafit, Gümüş ve Safir olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle geliyor.  Biz 40 mm’lik modeli incelesek de saatin 44 mm’lik modeli de bulunuyor. Akıllı saat silikon kayışı bünyesinde barındırsa da çeşitli kayışları bu saatte kullanmak mümkün.