reklamı kapat

POPÜLER

Tasarımı ve ses performansıyla fark yaratıyor; Dynaudio Music 7 incelemesi

Dynaudio_Music_7

SIRA DIŞI TASARIM

Danimarkalı şirketin ilk çoklu oda ses sistemi Music 7’yi evimize getirip kutudan çıkardığımızda her detaydan etkilendiğimizi belirtmek istiyoruz. Gerek kutu tasarımına verilen önem gerekse hoparlör tasarımı epeyce başarılı olmuş. Kutudan çıkartıp evimizin baş köşesine koyduğumuz hoparlör büyük bir ebatta olduğu için boş bir alanınız olması gerekiyor. Eğer boş bir alana sahip değilseniz şirketin Music 5 ve Music 3 modellerine de göz atabilirsiniz. Pek tabii daha ufak boyutun ses performansını da etkileyeceğini söyleyelim. Ses performansında bu konuya değineceğimizi belirterek tasarıma geri dönelim.

Etkileyici bir tasarım çizgisine sahip olan hoparlör, dikdörtgen form yerine çarpıcı açılara sahip bir forma sahip. Bang & Olufsen’ın hoparlörlerinde gördüğümüz gibi Music 7 de kumaşla kaplı. Dört farklı renk seçeceğine sahip modelin biz gri renk seçeceğine sahip modelini test ettik. 7,7 kilogram ağırlığındaki hoparlörü yerde veya sehpa dışında duvarda da kullanmak mümkün. Pek tabii bunun için opsiyonel olarak sunulan duvar aparatından satın almanız gerekiyor. Hoparlörün üst kısmında kontrol tuşları yer alıyor. Ethernet bağlantısının da olduğu hoparlörde güç düğmesi yok. Hoparlör kullanılmadığı zaman kısa bir süre sonra kendini beklemeye alıyor. Music 7, üstünde yer alan kontrol tuşları haricinde kutu içeriğinden çıkan uzaktan kumandayla da kontrol edilebiliyor. Hoparlör zengin bağlantı noktalarıyla da dikkat çekiyor.

Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı noktalarına destek veren hoparlörde Apple’ın AirPlay teknolojisi de bulunuyor. Hoparlörü kendi ev ağınıza bağlamak için Dynaudio Music uygulamasını iOS veya Android cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. 3.5 mm kulaklık girişi, USB, optik ses çıkışı ve HDMI (ARC) bağlantılarının da unutulmadığı hoparlörde USB bağlantısı iPhone’ları şarj etmeye imkan tanıyor.