reklamı kapat

POPÜLER

Tasarımı ve ses performansıyla fark yaratıyor; Dynaudio Music 7 incelemesi

Dynaudio_Music_7

EVLERİ PARTİ HAVASINA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Gelelim en çok merak edilen konuya, hoparlörün sunduğu ses kalitesine. Danimarkalı şirketler bilindiği üzere tasarıma ve ses performansına önem verdikleri hoparlörlerle tanınıyor. Dynaudio’nun Music 7 hoparlörü de buna güzel bir örnek gösterebiliriz. Music 7’yi kutudan çıkartıp salonumuzun baş köşesine yerleştirdiğimizde bizi ilk etkileyen tasarımı olmuştu. Ses performansını henüz dinlemeden hoparlörün ses kalitesinin de iyi olacağını tahmin etmiştik. Kutu içeriğinden çıkan 9 aylık Tidal üyeliğini de aktif hale getirdiğimiz Music 7’de pop müzikten klasik müziğe, R&B’den rock müziğe hoparlörde farklı tarzlarda müzik türleri dinledik.

Tüm müzik türlerinde gerek tiz gerekse bas performansıyla bizi fazlasıyla etkileyen hoparlörün beklentimizin üzerinde bir güç sergiledi. Bizim yaşadığımız evin salonu çok büyük olmadığını ve hoparlörün yüzde 20-30 ses seviyelerinde bile çok güçlü ses performansı sergilediğini söyleyelim. Evlerdeki odaları birer parti havasına dönüştüren Music 7 büyük evler için gayet iyi bir seçenek. Eğer ufak bir evde yaşıyorsanız şirketin Music 5 veya Music 3 modellerine de göz atabilirsiniz. Genel ses performansını değerlendirecek olursak Music 7’nin sunduğu ses kalitesinden epeyce etkilendik. Hem güçlü hem de kaliteli ses performansı elde etmek isteyenler için Music 7 gerçekten de çok başarılı bir ürün.

Hoparlörde dikkatimizi çeken özellikler arasında NoiseAdapt ve RoomAdapt de yer alıyor. NoiseAdapt, odadaki gürültü seviyesine uygun ses seviyesi sunuyor. RoomAdapt ise hoparlörün odanın içine yerleştirildiği yere göre frekans dengesini ayarlamaya imkan sanıyor.