reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla, mekanik bir sorun nedeniyle tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurdu

Tesla’nın bulunan ciddi mekanik bir sorun nedeniyle tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurduğu bildirildi.

Tesla tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurdu çünkü aktarıldığı kadarıyla aracın gaz pedalında mekanik bir sorun bulundu. Bu sorun çözülmeden yeni araçları teslim etmeyecek firma, süreçle alakalı olarak henüz detaylı bir bilgi vermedi. Araçlarını hali hazırda teslim alanların da gaz pedalıyla alakalı bazı sorunlar yaşadığı aktarılıyor, o kişilere de bir servis desteği verileceği düşünülüyor. Tasarımı halen tartışmalı Tesla Cybertruck modelinin bundan önce henüz sunulmayan kablosuz şarj altyapısına hazır olduğu bulundu. Tesla kaçıranlar için geçtiğimiz yıl sonunda Almanya merkezli Wiferion‘u bünyesine katma konusunda planlar yapıyor haberiyle gündeme gelmişti. Daha sonra ise firmanın bu alımı sessiz sedasız yaptığı ortaya çıkmıştı. Yılın başında açık olarak Model serisi araçlara kablosuz şarj getirmek istediğini belirten  firma, bunu 2016 yılında kurulan Wiferion’un teknolojileri ile çok daha hızlı şekilde yerine getirecek deniyordu. Ancak Tesla daha sonra ilginç bir adım atmış ve Wiferion‘u satmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

O şirketin yeni sahibi PULS olarak açıklanırken, Tesla’nın mantıklı bir adım atarak satışa rağmen Wiferion‘un kilit mühendislerini elinde tuttuğu iddia edilmişti. Bu konu geçtiğimiz aylarda ise direkt olarak Cybertruck ile gündeme geldi, çünkü araçta kablosuz şarj altyapısı için özel bağlantıların olduğu ortaya çıktı. Eğer şirket önümüzdeki dönemde özel bir kablosuz şarj sistemi çıkarırsa, bu sistem Cybertruck’a kolaylıkla takılabilir ve böylelikle araç zahmetsiz şekilde kablosuz şarj edilebilir.

Tesla’nın kablosuz şarj planı şu an spesifik olarak ev kullanımını merkeze alıyor. Bu temelde sürücüler evlerinin garajlarına bir kablosuz şarj donanımı ekleyecek, buna destek veren araçlar garaja park edilir edilmez şarj olmaya başlayacak. Evet, bir elektrikli otomobile şarj kablosu takmak zor bir şey değil ancak firma bu sayede şarj sürecini kişilerin aklından tamamen çıkarmak istiyor, alt yapı aynı zamanda vandallık ile hırsızlığa karşı da güzel bir önlem oluyor.

Cybertruck gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı