reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead’in 8. sezonuyla ilgili sevindirici haber

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sezon finali yapan The Walking Dead‘in sekizinci sezonunun gecikebileceğini bir süre önce sizlere duyurmuştuk. Sonunda bu problem çözüme kavuştu.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Amerika’daki senaristlerin daha iyi iş koşullarına sahip olabilmek için grev sürecine başlaması söz konusuydu. Daha önce 2008 yılında da gerçekleşen grev Amerikan dizi sektörüne sekte vurmuş, birçok dizinin akışının bozulmasına veya yayından kaldırılmasına neden olmuştu. Dolayısıyla senaristlerin yeniden grev sürecine gitmesi istenmiyordu. Öte yandan senaristlerin çoktan kaleme aldıkları senaryoların kullanılmasına engel olma opsiyonu da bulunuyor. Bu sebeple The Walking Dead‘in çekimlerinin sarkacağı dolayısıyla da sekizinci sezonun gecikebileceği düşünülüyordu.

Amerikan Yazarlar Birliği (The Writers Guild of America) senaristlerin çalışma hakları hakkındaki görüşmeleri tamamladı. Bu sürecin sonunda senaristlerin taleplerinin karşılanmasına karar verildi. Böylece Amerikan senaristleri istediklerini elde etti ve grev ihtimali de ortadan kalkmış oldu. Bu The Walking Dead‘in yanı sıra ilgiyle takip edilen yabancı dizilerin gecikme olmaksızın izleyici karşısına çıkabileceği anlamına geliyor.

Öte yandan henüz The Walking Dead’in sekizinci sezonuyla ne zaman ekranlara döneceği belli değil. Dizinin genelde ekim ayında yeni sezona başladığı biliniyor. Henüz resmi bir açıklama bulunmasa da yeni bölümlerin ekim ortasında yayınlanması bekleniyor.

YORUMLAR