reklamı kapat

POPÜLER

Toyota’nın kafaları karıştıran gizemli otomobilinin sırrı çözüldü

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden kullanıcıların gündeme getirdiği Toyota Century projesinin özel üretildiği ortaya çıktı.

Advertisement

Corolla, Yaris ve C-HR gibi modelleriyle gündeme gelen Toyota‘nın göz ardı edilmemesi gereken asıl hazinesi için rotamızı doğru topraklara çevirmemiz gerekiyor. Bahsettiğimiz ise markanın 1967 yılından bu yara üretimini gerçekleştirdiği, en uzun soluklu modellerinden birisi olan Century‘den başkası değil. Bu yıl içerisinde yenilenen otomobilindeki klasik “Lincoln” hissiyatını bozmadan Mercedes G-Serisi istikrarıyla günümüze taşıyan Toyota, geçtiğimiz günlerde Mercury üzerinden gündeme geldi. Bir sosyal medya hesabında ortaya çıkan fotoğraflarda markanın bu zaman kadar hiç görülmemiş otomobiliyle ilgili detaylar paylaşan kullanıcılar, dış basında da hareketlenmeye neden oldu. Aradan geçen yaklaşık bir haftalık zaman diliminin ardındansa gizemin cevabı bulundu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fabrikadan başkana

Detaylara baktığımızda, devasa ebatlardaki otomobili gündeme taşıyan noktaların başında performans departmanı GRMN rozetinin geldiğini görüyoruz. İlk adımda “Toyota Century için performans versiyonu mu düşünüyor?” sorusu akıllara gelse de, işin içerisine marka başkanı Akio Toyoda’nın girmesiyle bulutlar da ortadan dağıldığını söyleyebiliriz. Aracın içerisinde kameralara yakalanan Toyoda’nın rahat tavırlarının ardından GRMN rozetli bu aracın özel olarak üretilerek tahsis edildiği de netlik kazanıyor. Standart versiyona oranla üzerinde gövde kiti, jant seti ve karbon fiber parça desteği gibi farklılıklar barındıran otomobilin kaputunun altında değişiklik yapılıp yapılmadığıysa şimdilik bilinmiyor. Toyota Century yeni modelinde kullanılan 5.0 litrelik V8 makine ve elektrik motor desteğiyle yaklaşık 430 beygir gibi bir güce sahip.

İlgili video

Toyota Century