reklamı kapat

POPÜLER

Transformers 5: Son Şövalye gişede hızlı bir başlangıç yaptı

Yönetmenliğini Michael Bay’in üstlendiği Transformers serisinin beşinci halkası geçtiğimiz günlerde izleyici karşısına çıktı. Son Şövalye pek beğenilmemesine rağmen gişede sağlam bir başlangıç yaptı.

Fragmanlarıyla merak uyandıran Transformers şimdiye kadar birçok farklı sebeple gündeme geldi. Beşinci filmin beğenilmemesinin hemen ardından Michael Bay seriden ayrılacağını dile getirdi. Onun bu açıklamasından sonra Mark Wahlberg de altıncı filmde yer almama ihtimalinin güçlü olduğunu açıkladı. Bu üzücü haberlerin ardından Transformers 5: Son Şövalye’nin gişe rakamları ortaya çıkmaya başladı.

Box Office Mojo’nun verilerine göre Son Şövalye filmi Amerika’da 69 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Yabancı pazarlardaki kazancı ise 196,2 milyon dolar oldu. Böylece açılıştaki gişe hasılatı 265,2 milyon dolara ulaştı. Toplam rakama baktığımızda Transformers 5’in hızlı bir başlangıç yaptığını görüyoruz. Fakat kazancın büyük bir kısmı uluslararası pazarlardan geliyor. Yani Amerika’daki izleyiciler filme pek ilgi görmememiş gibi duruyor. Benzer bir durum serinin dördüncü filminde de söz konusuydu. Kayıp Çağ gişedeki süre boyunca 1 milyar dolardan fazla kazanmıştı. Fakat Amerika’nın bu kazanca katkısı 245 milyon dolarla sınırlı kalmıştı. Her iki filmi de batmaktan kurtaran son yıllarda yükselişe geçen Çin pazarı oldu. Bakalım Transformers 5: Son Şövalye‘nin toplam gişe hasılatı ne olacak?