reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs Apple

Türkiye’ye de gelen koronavirüs nedeniyle Apple’dan önemli karar

Kısa süre önce bir hasta üstünden Türkiye’de de görülen koronavirüs (COVID-19), Apple tarafında önemli bir erteleme getirmiş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz gün koronavirüs (COVID-19) nedeniyle Çin’de yaşanan üretim sorunlarının Apple’a büyük bir darbe vurduğunu aktarmıştık. Firmanın bu yüzden normalde 31 Mart tarihinde tanıtacağı ve hemen ardından satışa çıkaracağı bütçe dostu iPhone modelini en az 3-4 aylık bir süre için ertelediği aktarılmıştı. Hatta Apple’ın iPhone 12 ailesini dahi 1 ay kadar ertelediği yönünde bilgiler gelmişti. İşte bunların üstüne Apple’ın 31 Mart tarihli etkinliği de ertelediği ortaya çıktı. Firmanın henüz bu konuda bir resmi açıklaması yok ancak kaynakların bu durumdan oldukça emin olduğu görülüyor. Firmanın mevcut durum nedeniyle Apple Park içerisine yüzlerce farklı kişiyi toplama fikrinden çekindiği, ayrıca yerel yönetimin de bu konuda bir yasak getirdiği yönünde bilgiler geliyor. Firmanın şu an etkinlikteki önemli duyuruları basın bültenleri üstünden lanse edebileceği yönünde bilgiler geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle ertelenen mart etkinliğinde ne gelecekti?

Etkinlikte 399 dolarlık fiyatıyla büyük merak uyandıran “iPhone” gelecekti. Daha önce iPhone 9 ve iPhone SE olarak da isimlendirilen bu yeni iPhone, bilmeyenler için gücünü A13 Bionic işlemciden alıyor. 3 GB RAM taşıyan telefon, 4,7 inç LCD ekrana sahip ve söylendiği kadarıyla 3D Touch olmadan yolda bulunuyor. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olacak denilen cihaz, sadece 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleriyle alınabilecek sızıntıları alıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın her açıdan iyileştirilen 16 inç MacBook Pro modeli