reklamı kapat

POPÜLER

Opel

Türkiye’ye yansır mı? Opel, eski dizel araçlarını getirenlere yüklü indirim yapıyor

Opel tarafından kullanıcılara büyük kolaylık sağlaması beklenen indirim kampanyası, şimdilik sadece Almanya bazlı olarak sunulacak.

Audi ile birlikte geçtiğimiz haftanın emisyon haberlerinde gündeme oturan Opel, 100.000 aracını geri çağıracağının duyurusunu gerçekleştirdi. Volkswagen grubundaki önemli isimlerin ardından Mercedes’i de içerisine alan bu denli ciddi yaptırımların arkasındaysa Alman resmi makamları var. Özellikle emisyon konusunda çok hassas bir sürecin hakim olduğu ülkede, kullanıcıların ilgisini çekmek de haliyle bir hayli zor duruma gelmiş durumda. Bu alanda devamını sürdüren gündemdeki rüzgarı arkasına almak adına yerinde bir hamle gerçekleştiren Opel, eski dizel otomobillerini elinden çıkartmak isteyen kullanıcılara çok ciddi bir teklifle geliyor. Euro 1 ile euro 4 emisyon normları içerisinde yer alan araçlarda geçerli olmak üzere başlatılan yeni kampanyada, 9.200 dolara kadar ulaşan indirimler, satın alma sürecinde devreye sokulmuş durumda.

Her modelde kullanılabilir

Ürün gamında yer alan modeller arasında ayrım yapmaksızın detayları açıklanan ilgi çekici kampanyanın şimdilik sadece Almanya sınırlarında geçerli olduğunu görüyoruz. Araçlar üzerinde yapılacak olan testlerin ardından ortaya çıkacak kondisyon ve diğer türlü maddeler baz alınarak elde edilecek olan indirim kampanyasına katılımınsa hatırı sayılır oranda olması bekleniyor. Kampanyayla ilgili açıklamalarda bulunan Markanın Satış ve Pazarlama Müdürü Jürgen Keller; “Müşterilerimize, ellerindeki araçları daha verimli şekilde değerlendirme ve en yeni Opel modellerine ulaşma imkanı verdiğimize inanıyoruz. Bu adımla birlikte hava kalitesine olan katkının da varlığı es geçilmemeli.” diyerek Almanya’nın hazırlığı içerisinde olduğu dizel yasaklarına vurgu yaptı. Önümüzdeki süreçte diğer Avrupa ülkelerinde veya Türkiye’de sunulup sunulmayacağını bilmediğimiz bu kampanyayı nasıl bulduğunuzu, bize yorum olarak iletebilirsiniz.