reklamı kapat

POPÜLER

Uncharted filminin başrolüne sürpriz isim

Sony’nin sevilen oyun serisi Uncharted‘ın beyaz perdeye taşınacağı uzun zamandır biliniyordu. Geçtiğimiz yıl yönetmeni netleşen filmin oyuncuları da yavaş yavaş kendini gösteriyor.

Netflix’in ses getiren dizisi Stranger Things’in yönetmeni Shawn Levy, Sony’nin Uncharted filmi için kolları sıvamış ve çalışmalara başlamıştı. Oyuncu seçimleri hala devam eden filmde yer alacak ilk isim ise sonunda açıklandı. Spider-Man: Homecoming yıldızı Tom Holland Uncharted filminde boy gösterecek. Ancak elbette Holland Nathan Drake’i değil, Drake’in gençliğini canlandıracak. Filmle ilgili uzun zamandır duyduğumuz en önemli haberlerden biri diyebiliriz. Sonunun 20th Century Fox’un Assassin’s Creed’i gibi olmasından korktuğumuz film şimdilik umut vadediyor.


Ancak filmin olası konusu bazı hayranları pek de mutlu etmeyecek gibi. Film, Naughty Dog’un efsane oyun serisinin üçüncü bölümünde yer alan bir kesiti baz alıyor. Genç Drake’e odaklanan film, Drake’in profesyonel bir dolandırıcı olan Sullivan ile ilk karşılaşmasından yola çıkıyor. Genel olarak senaryo taslağı Drake’in gelişip nasıl bir hazine avcısına dönüştüğü üzerine kurulmuş. Bunun arkasında yatan sebeplerden birinin ise Sony Pictures başkanı Tom Rothman‘ın Spider-Man: Homecoming’in son videolarında Holland’ın performansını çok beğenmesi ve hikayeyi onun etrafında yeniden şekillendirmek istemesi olduğu söyleniyor. Sony Pictures şu an senaryo için yeni bir yazar arayışında. Yapımcılığını Charles Roven, Avi Arad, Alex Gartner ve Ari Arad’ın üstlendiği filmin çekim tarihi ise şimdilik belirsiz.