reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Roadster

Uzaya çıkan ilk Tesla Roadster’ı, Dünya’da “uzay paketi” temsil edecek

Düzenlenen etkinlik kapsamında Tesla Roadster ile ilgili önemli bir detay paylaşan Elon Musk, performans paketiyle uzay planlarını Dünya’da da temsil ettirecek.

Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu isimlerden Elon Musk’ın yaptığı her açıklama yeni bir gündemi oluşmasına vesile olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ortaklar toplantısında elektrikli motosiklet başta olmak üzere pek çok konuyla ilgili açıklamalarda bulunan başarılı isim, merakla beklenen Roadster’ı da boş geçmedi. Eski jenerasyonunun bir temsilcisiyle uzayın derin boşluklarında seyahat eden Roadster’ı 1,9 saniyelik 0-100 değeriyle asfalta çıkartmaya hazırlanan Musk, sunulacak özel bir performans paketinin duyurusunu gerçekletirdi. Bizzat ilk ağızdan gelen bilgilere göre opsinonel olarak satın alınabilecek olan bu paketin adı “SpaceX” olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıklamalarında, gerek Roadster gerekse kamyon modeli Semi’nin seri üretim versiyonlarıyla konseptlerden çok daha iyi olacağını belirten Musk şimdiden fazlasıyla iddialı. Roadster’ın tanıtımı etkinliğinde gösterimi yapılan versiyonu giriş seviyesi olarak nitelendiren Musk; “Modelde SpaceX adını verdiğimiz opsiyon paketi yer alacak. Roadster ile bir elektrikli aracın her şekilde benzinli bir arabadan daha iyi performans gösterebileceğini göstermek istiyoruz. İnsanların bakış açısı da bu süreçle birlikte değişebilir.” diyerek inançlı olduğunu ifade etti. Teorik olarak 10.000 Nm tork değerine sahip olacağını bildiğimiz Roadster’ın maksimumda 402 km/s gibi bir değeri yakalayabileceği de Tesla’nın dile getirdiği rakamlar arasındaydı. Gererek SpaceX paketinin gerekse bu teknik değerlerin seri üretimde ne denli korunacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili video

Tesla Roadster