reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Vivo X50 serisinde yer alan ilginç fotoğraf özelliği

Son dönemde tanıtılmış en çok dikkat çeken Vivo X50 akıllı telefon serisi, bünyelerinde oldukça güzel bir fotoğraf özelliği taşıyor.

Advertisement

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Vivo X50 ailesi üç farklı modelden oluşuyor. İşte bu üç modelde de yapay zeka temelli çalışan bir yerleşik fotoğraf özelliği yer alıyor. Sağlam sızıntı kaynaklarından Ice Universe tarafından gösterilen bu özellik, yüklediğiniz ya da çektiğiniz eski / sorunlu fotoğrafları otomatik olarak tamir edebiliyor. Kaynağın aşağıdaki örnekleri verdiği teknoloji, bakıldığı zaman gayet güzel çalışıyor. Yapay zeka ile fotoğrafları analiz eden sistem, buradan elde edilen veriler ile fotoğrafları temizliyor ve çok daha pürüzsüz hale getiriyor. Özellikle eski fotoğraflar üzerindeki etkisi dramatik olan yerleşik özellik, buna rağmen Android dünyasında bir ilke imza atmıyor. Remini isimli Android uygulaması da buna benzer bir sonuç ortaya koyabiliyor. Ancak yerleşik olarak böyle bir imkanın sunulması gayet güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Vivo X50 serisinin Pro modelleri dikkat çekiyor

X50 Pro Plus, 8 GB RAM + 256 GB dahili depolamaya sahip ve gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. Bünyesinde 6,56 inç 2376×1080 piksel 120 Hz HDR10+ AMOLED ekran yer alan amiral gemisi, 44W hızlı şarj destekli 4.315 mAh pil üstüne kuruluyor. Önünde 32 megapiksel selfie kamerası taşıyan telefonun, arkasında Samsung imzalı yeni tanıtılan 50 megapiksel ISOCELL GN1 ana + 8 megapiksel periskop + 13 megapiksel portre + 8 megapiksel geniş açı kameralar bir araya geliyor. Bu kamera sistemi ile 60x dijital zoom elde edilebiliyor.

Gücünü Snapdragon 765 5G‘den alan 6,56 inç 2376×1080 piksel HDR10+ 90 Hz AMOLED ekranlı X50 Pro, 33W hızlı şarj destekli 4.315 mAh pil üstüne kuruluyor. Bu modelin arkasında Sony imzalı 48 megapiksel ana + 8 megapiksel periskop + 13 megapiksel portre + 8 megapiksel geniş açı kameralar bir araya geliyor. Bu her iki telefonun en çok dikkat çeken detayları ise kameralarının “Gimbal” tipi olması oluyor. Çoklu kurulumların üstünde yer alan Gimbal tipi ana kameraları diğerlerinden çok daha büyük olan telefonlar, işte bu kamera ile daha önce görülmemiş bir OIS yani optik görüntü sabitleme performansı sunuyor deniyor. Çünkü kurulan sistem sayesinde sadece yatay ya da dikey değil, üç derece kadar eğimde de titreşim giderme gerçekleştirebiliyor.

İlgili Video