reklamı kapat

POPÜLER

2020 Toyota Yaris

Volkswagen Polo avcısı olmaya aday 2020 Toyota Yaris’e paylaşılan yeni fotoğraflar üzerinden bakın [Galeri]

Önümüzdeki yaz döneminden itibaren kademeli olarak asfalta çıkmasını beklediğimiz 2020 Toyota Yaris, detaylarını gösteren yeni fotoğraflarıyla karşımızda.

Geride bıraktığımız ekim ayı içerisinde Türkiye’nin de yer aldığı Avrupa merkezli versiyonuyla karşımıza çıkarılan 2020 Toyota Yaris için asfalta çıkış süreci başlıyor. Artık dördüncü jenerasyonuyla kullanıcılarla buluşacak olan modeli sınıfının en iddialılarından birisi yapmak adına önemli geliştirmeler sunan Toyota, hiç olmadığı kadar iddialı. TNGA-B ismi verilen platform üzerine geliştirilen ilk model olarak da tarihe geçecek olan yeni Yaris, bu sayede 50 milimetrelik aks mesafesi artışını da beraberinde getirecek. İç yaşam alanındaki ferahlamayı doğrudan etkileyecek değişiklikle birlikte bizleri tasarım anlamında da çok agresif ve dikkat çeken bir otomobil bekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Toyota Yaris hakkında öne çıkan parçalar

Üretimi Fransa’da yer alan tesislerde gerçekleştirilecek olan Yaris’in fotoğraflarına geçmeden önce öne çıkan özelliklerine de yakından bakmak gerekiyor. Dış tasarımı kadar kokpiti de artık çok daha modern hale getirilen Yaris’in dijital sürücü ekranları ve daha büyük multimedya ekranıyla (10 inç) deneyimi ileriye taşıyor. Bu yeni teknolojilerin; kablosuz akıllı telefon şarjı, ısıtmalı direksiyon, ambiyans aydınlatması ve malzeme kalitesiyle desteklenecek.


2020 Yaris’in motor seçeneklerinde ise yine hibrit ünite öne çıkarılmış durumda. Kaputun altındaki hibrit teknolojisine eşlik edecek yeni bir 1,5 litre hacimli motora yer veren Toyota, 1.0 litrelik üç silindiri de opsiyonlar arasında tutuyor. Atkinson temelli hibrit makinenin içten yanmalı ayağı tek başına 80 PS güç üretirken, elektrik ünitesiyle birlikte bu değer 115 beygire kadar esneklik gösterecek. Yine Toyota tarafından yapılan vurgudaki yakıt tüketiminde de yüzde 20’ye varan iyileştirme de fazlasıyla önemli. Altyapı mimarisindeki yeni malzemeler sayesinde bir önceki nesline göre yüzde 27 daha hafif olan Yaris’in bu sayede performans rakamlarında da iyileşme göreceğiz. Önümüzdeki bahar döneminde sipariş süreci başlayacak olan modele olan ilgi merakla bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Toyota Corolla Hybrid’in tüm sektörle ve elektrikli otomobillerle dalga geçen videosu