reklamı kapat

POPÜLER

westworld
westworld oyun
westworld oyun

Westworld’ü kontrol edebileceğiniz bir oyun geliyor

HBO’nun popüler dizisi Westworld 2. sezon tarihini müjdelemişken evreni genişletecek yeni bir bilgi de resmi sitede yayınlandı. Bu hayli ilginç robotik dünya mobil oyun oluyor.

Westworld ile ilgili en çok sevdiğimiz detaylardan biri dizinin canlı ve gelişen iki adet resmi sitesi olması. Biri robot Aeden ile konuşup dizi ve karakterlerle ilgili bilgi alabileceğiniz Discover Westworld, diğeri de Delos Incorporated. Hatırlarsanız bu robotik dünyayı Delos şirketi yönetiyordu. Delos Incorporated sitesinde de düzenli güncellemelerle şirket içi veriler izleyicilere “sızdırılıyor”. Yenilenen kılavuz da bize hem yeni ipuçları veriyor hem de mobil oyunu müjdeliyor.

westworld oyun
westworld oyun

Simülasyon oyunu yolda

Yenilenen kılavuzun üzerine kırmızı kalemle, ya da bu durumda kan da olabilir, yazılmış notları birkaç dakika görmezden gelelim. Sayfalar arasında gezinirken Delos Park Training Simulation isimli yeni bir projenin açıklandığını göreceksiniz. Bu projeye göre artık parkta çalışacak işçilerin öncelikle bu simülasyonu başarıyla geçmeleri gerektiği belirtiliyor. DPTS’de kendinize yaratacağınız karakterle mini Westworld parkınızı yönetiyor, konukların keyifli vakit geçirmesini sağlıyorsunuz. Parkın çok detaylı bir modeli olduğu da belirtiliyor. Ne yazık ki tek bir ekran görüntüsü paylaşılmış ancak bu görüntüden oyunun dizidekine hayli sadık bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oyunu ise Fallout Shelter’ı da geliştiren Behavior Interactive tasarlamış. Açıkçası tasarımlarda hafif bir Fallout Shelter hissi edinmiştik. Oyunun çıkış tarihi şimdilik bilinmiyor.

Westworld 2. sezon ipuçları

Nisan ayında yayınlanacağı açıklanan Westworld 2. sezon ise hayli ilginç geçecek gibi görünüyor. Kılavuzun sağında solunda “Kimse kontrol altında değil”, “Sistem çöktü, bunu görebiliyorsanız yardım getirin”, “Hostlar sesli komutlara yanıt vermiyor” gibi korkutucu ifadeler yer alıyor. En ilginci ise harita bölümündeki değişiklik. “Buradasınız” ibaresinin üstü çizilmiş ve üretim, laboratuvar, tasarım kısımları işaretlenmiş. Kaçmaya çalışan insanların burada sıkışıp kaldığını düşünebiliriz sanıyoruz ki. 2. sezonun fragmanına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir