reklamı kapat

POPÜLER

Wi-Fi sinyallerinden uzaklaşmak için kaç bin dolar harcardınız?

Kimileri ücretsiz Wi-Fi için çocuklarını bağışlarken kimileri de Wi-Fi sinyallerinden kurtulmak için elinden geleni ardına koymuyor. İngiltere’deki yerel bir gazetenin haberine göre, 72 yaşındaki Stefanie Russell Wi-Fi sinyallerinin yanı sıra her tür radyo sinyalinden korunmak için binlerce dolar harcadı.

Radyasyon içermeyen özel bir boya kullanarak badana yaptıran Russell’ın evi böylece ne internetin ne de telefonun çektiği “güvenli” bir ortam halini aldı. Wi-Fi sinyallerinin insan sağlığı üzerindeki etkisi hala tartışılırken pek çok endişeli kullanıcı bu kadar çok sinyalin havada uçuştuğu bir ortamda yaşamak istemiyor. Wi-Fi ve telefon sinyallerinin başını ağrıttığını iddia eden Stefani Russell da, elektronik dalgalara hassasiyeti olduğundan emin. Bu nedenle radyasyon geçirmez boyaya 6 bin doları aşkın bir meblağ ödemekten çekinmeyen Russell, okulların da benzer şekilde koruma altına alınması ve Wi-Fi yerine Ethernet bağlantısı kullanılması için çeşitli çalışmalar yürütüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Wi-Fi sinyallerinden uzaklaşmak için kaç bin dolar harcardınız?” için 7 cevap

 1. Teyzem zaten 72 yaşını görmüşsün bence artık çok kasma be

 2. Her şeyi bilen adam dedi ki:

  Etherneti iphonenun neresine sokucaz? Hadi aparatla maparatla soktuk diyelim. Tuvalete kabloyla mı giricez? Öyle şey mi olur amk

 3. Muhahaha dedi ki:

  Bunlar bitmedi mi daha bir ara otobüste çıldırıyorlardı cep telefonuyla konuşmayın yok bilmemne diye

 4. bora dedi ki:

  Geçin dalganızı siz..cep telefonu çıktığı dönemden bu yana , beyin tümörü sayısındaki artış inanılmaz seviyede yüksek..ben de teknolojinin en uç noktasındayım ancak şu bir gerçek; çok büyük risk altındayız, radyasyon etkisi çok fazla çevremizde!!!

 5. wad dedi ki:

  yorumlarda birkaç örnek var.. tam açıklamalı yazmak lazım bazıları anlamıyor. Ethernet wifi pc network için öneriliyor. Sen telefondan bağlanıyorsan bağlan tuvalete telefonun şarjı bittiğinde git

 6. Volkan dedi ki:

  Teyze haklı orası su götürmez bir gerçek. Kaybolan Arılar gerçeği bununla ilgili diğer bir örnektir. Araştırırsanız bir süre önce bunun nedeninin baz istasyonları olduğu anlaşılmıştı ve bunun üzerine önlemler alınacağı söyleniyordu. Kaldı ki şu an, nesil olarak hepimiz birer denek durumundayız zaten. Bu tip etkileri olduğu ispat edilirse burnundan kıl aldırmayan insanoğlu etherneti sokacak bir çok yer bulabilir bence.

 7. Umut dedi ki:

  Teyze kendini uçak moduna almış.