reklamı kapat

POPÜLER

xbox

Xbox oyunları “yerleşik olarak televizyonlara geliyor; işte detaylar

Microsoft, bugün Xbox tarafında büyük bir adım attı ve daha önce ortaya çıkanları doğruladı. TV’lerde oyun konusunda yeni bir dönem kapıda.

Yapılan resmi açıklamaya göre yeni dönemde kişiler akıllı televizyonlarına bir kontrolcü bağlayarak Xbox uygulaması üzerinden oyun oynayabilecek. Oyunlar tahmin edebileceğiniz üzere xCloud üzerinden yani internet üzerinden aktarılacak.

Süreç internet üzerinden olacağı için TV’lerin gücü hiç önemli olmayacak. Bu konuda Microsoft’un birden fazla TV üreticisi ile görüştüğü aktarılıyor. Henüz bu konuda detaylı bir bilgi verilmiyor ancak yüksek ihtimalle destek veren ilk isimler LG ve Samsung olacak.

Bu arada firmadan ayrıca özel bir xCloud temelli, büyük olasılıkla HDMI üzerinden bağlanacak bir donanım da geliyor. Bu ufak boyutlu ürün, Xbox oyunlarının her TV’ye ve aynı zamanda monitörlere kolaylıkla getirilmesine imkan tanıyacak.

Bu cihaz Xbox’ın kontrolcülerine destek verecek ve yüksek hızlı internet üzerinden xCloud keyfini her ürüne taşımış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, Xbox konusunda başka duyurular da yaptı

Bular da oyuncular için güzel bir haber oldu. Söylendiği kadarıyla xCloud oyun servisi çok yakında daha hızlı çalışacak. Bunun arkasında ise “Series X” yer alacak.

Microsoft xCloud sunucularını Series X konsolun donanımıyla güncelleyecek. Bu da alınan deneyimi hiç olmadığı kadar iyi hale getirecek.

Buna ek olarak xCloud’ı konsollara getirecek olan dev isim, bu sayede belirli oyunları indirmeden hızlı şekilde denemenize imkan tanıyacak.

Aynı zamanda xCloud’ın tarayıcı üzerinden herkese açılacağı da aktarılıyor. xCloud’ın Türkiye’de de kullanıma sunulması bekleniyor ancak bu konuda bir açıklama halen yok.

İlginizi Çekebilir

Sony’den müzik odaklı ilginç cihaz