reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi dönen kameralı telefon

Xiaomi’den eski Nokia’ları hatırlatan “dönen kameralı telefon” planı

Xiaomi, bir kez daha aldığı ilginç bir patent ile gündemde. Bu patent içinde karşımıza eski Nokia’ları hatırlatan bir “dönen kameralı telefon” çıkıyor.

Kamera kısmı dönen Nokia modellerini mutlaka hatırlayanlarınız vardır. Burada bizim aklımıza özellikle kamera modülü tamamen dönebilen yapıdaki Nokia 3250 geliyor. İşte bu modelin modern bir versiyonu üzerinde Xiaomi de çalışıyor. Firmanın resmi olarak aldığı patent, yukarıda da görebileceğiniz üzere üst kısmı ekran ile beraber dönen ve iki tane kameraya ev sahipliği yapan bir telefonu karşımıza çıkarıyor. Bu sayede ayrı bir selfie kamerasına ihtiyaç duymayan telefon, gerçekten ilginç görünüyor. Kamera arkaya dönükken tam ekran deneyimi sunan ancak arada doğal olarak ufak da olsa bir hareket boşluğu yer alan bu tasarım, şimdilik gerçek olacak mı bilmiyoruz. Ancak firma gerçekten ilginç modeller üzerinde çalışmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi tarafından kesin olarak çok yakında Redmi Note 9 geliyor

Tekrar hatırlamak adına model 6,43 inç 1080×2340 piksel IPS LCD ekran üstüne kurulan telefon, 4.920 mAh pile sahip. Arkasında dörtlü kamera bulunan önemli model, önünde ekrana deliğinde bulunan tek bir selfie kamerası taşıyor. Arkasında parmak izi sensörüyle beraber dörtlü kamera sensörü yer alan Note 9, gücünü halen yüksek ihtimalle MediaTek Helio 80 işlemciden alıyor deniyor. Bunun halen netleşmezken, model için 3 GB / 4 GB / 6 GB RAM ve 32 GB / 64 GB / 128 GB depolama seçenekleri bekleniyor. Burada hafıza artışı için microSD‘nin de sunulacağı gelen bilgiler arasında. Bu modelin Çin’de Redmi 10X olarak satılacağı biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Nvidia’dan dikkat çeken teknoloji