reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Qin 1 ve Qin 1s
Xiaomi Qin 1 ve Qin 1s
Xiaomi Qin 1 ve Qin 1s

Xiaomi’den ilginç özelliğiyle şaşırtan uygun fiyatlı telefonlar: Qin 1 ve Qin 1s

Teknoloji dünyasının yükselen ismi Xiaomi, ürün gamını büyütmeye devam ediyor. Bu sefer firma Qin 1 ve Qin 1s isimli cep telefonlarıyla karşımızda bulunuyor. İşte tüm detaylar;

Xiaomi Qin 1 ve Qin 1s, görebileceğiniz üzere birer akıllı telefon değil. Ancak buna rağmen telefonlarda bazı akıllı özellikler bulunuyor. 30 dolarlık satış fiyatıyla dikkat çeken modeller, fonlama platformu üzerinde çok büyük talep görüyor. Bu alandaki talebin farkında olan firma, Qin 1 ve Qin 1s ile temel iletişim için etkili birer çözüm sunuyor. Geniş tuşlara sahip sahip olan modellerden Qin 1, gücünü MediaTek MT6260A işlemciden ve sadece 8 MB RAM‘den alıyor. Dahili depolaması 16 MB olan telefon, GPS ya da LTE gibi desteklere sahip değil. Buna karşın WiFi ve Bluetooth 4.2 bağlantılarını kurabilen cihaz, Nucleus isimli bir temel işletim sistemi kullanıyor. 1.480 mAh piliyle tam 15 gün kullanım sunan 2,8 inç renkli ekranlı telefon, bu ekranda 240×320 piksel çözünürlük sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Qin 1 ve Qin 1s

Xiaomi Qin 1 ve Qin 1s ilginç görünüyor

Daha üst seviye diğer model Qin 1s ise gücünü Spreadtrum SC9820 işlemciden alıyor. Yine Nucleus işletim sistemi üzerine kurulan modelde, 256 MB RAM ve 512 MB dahili depolama bulunuyor. VoLTE, 4G, GPS, Wi-Fi ve Bluetooth 4.2 destekleriyle gelen telefon, yine 2,8 inç 240×320 piksel ekran taşıyor. Pili de 1.480 mAh olan telefon, diğer modelle ortak olarak USB-C portunu taşıyor. Yine ortak olarak ne ön ne de arka tarafta kamera taşımayan cep telefonları, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Modellerin en ilginç yanları ise yapay zeka altyapısında karşımıza çıkıyor. İki model de yapay zeka kullanarak gerçek zamanlı çeviri yapabiliyor. Bu sayede farklı dili konuşan kişilerle iletişim çok daha kolay hale geliyor. Kızılötesi ile televizyon kontrolü de yapabilen modeller, ilginç ve güzel olarak Gorilla Glass ile korunuyor.

İlgili Video

Şirketin son akıllı telefon modellerinden