reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi markası Redmi, 30 inç kavisli monitör tanıttı

Xiaomi markası Redmi, 30 inç kavisli monitör tanıttı

Xiaomi markası Redmi, ürün gamında telefon dışında başka ürünler de barındırıyor. Bunlar arasına 30 inç kavisli monitör modeli de eklendi.

Spesifik olarak Redmi Curved Monitor olarak geçen ürün, 30 inç’lik kavisli bir panel üzerine kuruluyor. 21:9 en-boy oranı ile geniş bir çalışma alanı getiren ürün, oyun için de uygun bir seçenek konumunda yer alıyor. 2560×1080 piksel çözünürlük ve 200 Hz yenileme hızı sunan monitör, sRGB’nin yüzde 126’sını karşılıyor ve AMD FreeSync Premium desteğiyle beraber geliyor. Aşırı ince çerçevelere ve yüksek kavise sahip olmadığı görülen monitör, açıklamaya göre arkasında iki adet HDMI (2.1 ve 1.4) ve bir adet DisplayPort 1.2 girişlerini taşıyor.

4 ms tepki süresi ve 300 nit parlaklık ile birçok rakibinin gerisinde kalan monitör, Redmi’den çıkan ilk kavisli monitör konumunda yer alıyor. Xiaomi ürün gamında ise kavisli monitörler uzun zamandır bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Curved Monitor modeli ileride Türkiye’de Xiaomi Türkiye tarafından resmi garantili olarak satılabilir. Şu an ilk olarak Çin pazarına sunulan ürün, yaklaşık 200 dolarlık bir fiyata sahip. Biliyorsunuz Xiaomi’nin Redmi markasından çıkan hemen her ürünü fiyat-performans oranı ile öne çıkıyor. Bu monitör de onlardan birisi konumunda.

Redmi kavisli monitör yanında bu da ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu