reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 7, Mi Band 3

Xiaomi Mi 7 ve Mi Band 3 ne zaman tanıtılacak?

Xiaomi‘nin merakla beklenen üst düzey yeni akıllı telefonu Mi 7 ve popüler akıllı bileklik Mi Band 2’nin yerini alacak Mi Band 3, çok yakında karşımıza çıkıyor.

Xiaomi‘nin 2018’deki en önemli modellerinden olacak Mi 7 ve Mi Band 3, Çin merkezli sağlam kaynaklara göre ay sonunda resmi olarak lanse ediliyor. Aynı etkinlik kapsamında tanıtılacağı belirtilen cihazlardan Mi 7, geçtiğimiz hafta 23 Mayıs tarihinde lanse edilecek deniyordu. Bunun gerçek lansman tarihi olabileceği söylenirken, iki model de gerçekten oldukça merak ediliyor. Şimdiye ortaya çıkan detaylara baktığımız zaman üst düzey akıllı telefon 6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kuruluyor. Snapdragon 845 kullanacağına kesin gözüyle bakılan ve 3.170 mAh‘lık bir pil kullanan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de veriyor. Telefonun başlangıç fiyatı ise 440 dolar seviyesinde görünüyor. Daha üst model içinse 520 dolara çıkılması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 7, Mi Band 3

Xiaomi Mi 7 ile gelecek Mi Band 3 nasıl olacak?

Black Shark oyuncu telefonu lansman etkiliğinde Xiaomi CEO’sunun kolunda görülen Mi Band 3, yerini aldığı modelden dışa taşan yuvarlak hatlı ekran bölümüyle ayrılıyor. Yine standart olarak silikon kayışı bulunan ürün, boyut olarak da aynı şekilde karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Duyduğumuz kadarıyla ürün daha geniş bir OLED ekran barındırıyor. Bu Mi Band 2’ye göre olumlu bir gelişme oluştururken, nabız sensörü olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Buna ek olarak GPS ve ivmeölçer ile geleceği söylenen akıllı bileklik, Bluetooth 4.2 desteğini verecek deniyor. IP67 sertifikası beklenen özellikleri arasında bulunan Mi Band 3, titreşim motorunu da güçlendirecek gibi görünüyor.

İlgili Video

Nokia’nın yeni akıllı telefonu X6