reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik için sızan önemli detaylar

Xiaomi Mi Band 4 sonrasında karşımıza çıkacak Xiaomi Mi Band 5 için oldukça önemli yeni teknik detaylar gündeme gelmiş durumda.

Xiaomi Mi Band 5 için en son modelin SpO2 ölçüm desteğine sahip olacağını öğrenmiştik. Aynı zamanda nabız sensörü ile beraber yolda olan Mi Band 5, 11 Haziran tarihinde 1,2 inç boyutunda renkli bir ekran ile tanıtılacak denilmişti. Şimdi ise ürünün global olarak NFC desteğiyle yolda olduğu kesinleşti. Bu sayede bileklik birçok toplu taşıma ve ödeme işleminde kablosuz olarak kullanılabilecek deniyor. Tasarımsal olarak artık netleştiği üzere sayfadaki gibi görünen yani Mi Band 4’ten çok da farklı olmayan bileklik, telefon görüşmesine izin vermiyor ve artık rahatsız etmeyin özelliğinde özelleştirme sunuyor. Stres ve nefes alma yönetimi odaklı bir özelliği de olacak denilen Mi Band 5, 40 dolar civarında bir fiyata sahip olacak gibi duruyor. Hatta bazı kaynaklar 30 dolar gibi bir fiyattan bahsediyor. Modelin ilk olarak Çin pazarında 18 Haziran itibariyle elde edilebilir hale geleceği söyleniyor. Bu ürünü ilerleyen aylarda Türkiye’ye de geleceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 5 Smart da yolda

Evet daha önce de aktardığımız üzere böyle bir versiyon da gündemde. Hatırlamak adına bu versiyon farkını dijital asistan Amazon Alexa desteğiyle koyacak açıklaması yapılıyor. Bünyesinde mikrofon ve yüksek ihtimalle hoparlör yer alacak denilen “Smart” sürüm, bağlantı olarak normalden daha pahalıya karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Dikkat çeken akıllı bilekliğin çok ama çok yakında daha da detaylanmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli

İLGİLİ HABERLER