reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12.5

Xiaomi MIUI 12.5 global pazar için geldi; destekli telefonlar açıklandı

Xiaomi Mi 11’in global lansmanıyla beraber Xiaomi MIUI 12.5 için de global duyuru yapıldı, destekli cihazlar açıklandı. İşte detaylar;

Xiaomi’nin yeni arayüz yapısı Xiaomi MIUI 12.5, daha önce Çin pazarında tanıtılmıştı. Bugün yapılan tanıtım ise Avrupa merkezli olarak global pazara yönelik yapıldı. Yeni arayüz hakkında Xiaomi Türkiye’den tam olarak şu açıklama geldi: “MIUI 12.5, daha çok sistem optimizasyonlarına odaklanan MIUI 12 tabanlı bir ara güncellemedir. Sistem kullanıcı arayüzünün tamamen yenilenmesiyle, işlemci kullanımı yüzde 22’ye güç tüketimi ise yüzde 15’e kadar azaltıldı. Böylece performans en üst düzeye çıkarken grafikler daha kusursuz bir hale geldi. 

Bu, en çok her zamankinden daha kusursuz bir hale getirilen ekran hareketlerinde hissediliyor. Daha önceki sistemlerde, hareketler ve diğer görevler tek bir iş parçacığında işleniyordu, bu da işlemci kullanımı açısından birbiriyle rekabet eden bir görev kuyruğuna neden oluyordu. Doğal olarak bu senaryoda görevlerin aşırı yüklenmesi gecikmelere yol açıyordu. MUI 12.5 ile birlikte hareketler kendilerine özel bir iş parçacığına sahip oldu. Böylece diğer görevlerin hareketlere müdahale etmesi önlenerek hareketlerin anında yanıt vermesi sağlandı. 

MIUI 12.5’in dikkat çeken bir diğer özelliği ise sistem uygulamalarının kaldırılabilmesi. Yeni sistemde, uygulamaların büyük çoğunluğu kaldırılabiliyor ve sistem çekirdeğinde yer alan az sayıda uygulama gizlenebiliyor. MIUI 12.5 güncellemesini 2021’in ikinci yarısında almaya başlayacak ilk cihaz grubu: Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 11. İkinci grup ise 11 adet daha Xiaomi cihazını içerecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 12.5 için aslında ikinci grup cihazlar da belli 

Xiaomi Türkiye’den bu bilgi gelmedi ancak kaynaklara göre Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10, Mi 10 Pro ve Mi 11 modellerinden sonra sürüme Mi 10 Lite 5G, Mi 10T Lite, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10, Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9T, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9S, Redmi Note 9, Redmi Note 8 Pro ve Redmi 9 modelleri geçirilecek. İkinci kısım için güncelleme 2021 ikinci çeyreğin sonunda olacak.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dikkat çeken konsepti