reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi
Xiaomi

Xiaomi ön kameralara yer arıyor; işte firmanın yeni planları!

Akıllı telefon tarafının yıldız isimlerinden birisini haline gelen Xiaomi, yukarıda da söylediğimiz gibi telefonların ön kameraları için yer arıyor.

Xiaomi, akıllı telefonlarının çerçevelerini inceltmek adına her türlü yeniliği kullanıyor. Firmanın biliyorsunuz birçok “çentikli, kızaklı, motorlu” telefon tasarımları bulunuyor. Bu konunun geleceğinde ön kamerayı ekranın altına yer almak bulunuyor. Hatta firma bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Ancak bu teknolojinin ilk aşamada sadece üst seviye cihazlarda yer alması bekleniyor. Peki diğer cihazlar ne olacak? İşte bu konuda karşımızda Xiaomi’nin yeni tasarımları bulunuyor. Şirketin yeni aldığı ortaya çıkan patentler, ön kameraları farklı konumlarda karşımıza çıkıyor. Burada kameralar diyoruz çünkü yeni patentlerde karşımıza iki adet ön kamera çıkıyor. Bu kameraları şu an görmediğimiz şekilde kenarlara yerleştirmeyi planlayan firma, kameraları gövdenin köşelerinden dışarıya çıkarma gibi ilginç bir plan da yapıyor. Burada kalın üst çerçeveye yerleştirilen bir tasarımı da patentleyen ancak bunu kullanması pek olması olmayan Xiaomi, tek ön kamera dönemini geride bırakacak izlenimi oluşturuyor.

Xiaomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi çerçeveleri ince tutmaya kararlı

Elbette bu patentlerin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor. Ancak firmaların patentler üstünden geleceklerine bakmak her zaman dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin geleceğine bakmak ister misiniz? Karşınızda Mi Mix Alpha: