reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi 4A ve Xiaomi Redmi 4

Xiaomi Redmi 4A ve Redmi 4 için müjdeli haber

Çin’in yükselen ismi Xiaomi, akıllı telefonlarını güncel tutma konusunda fark yaratmaya devam ediyor. Bu sefer gündemde Xiaomi Redmi 4A ve Redmi 4 bulunuyor.

Hem Android Pie hem de yeni arayüz yapısı MIUI 10 konusunda çalışmalarına devam eden Xiaomi, şimdi de Redmi 4A ve Redmi 4 kullanıcılarını sevindiriyor. Yapılan açıklamaya göre iki modele de yeni nesil MIUI 10 arayüz güncellemesi geliyor. Global olarak dağıtıma çıktığı belirtilen güncelleme, bu neredeyse 2 yıl eski telefonların sahipleri için çok güzel görünüyor. Donanımsal altyapı nedeniyle işletim sistemleri Android 7.1.2 Nougat olarak kalmaya devam eden telefonlar, aynı işletim sistemi üzerinde artık çok daha modern görünüyor. Bu arada güncelleme ile Redmi 4 modeline Ekim ayı güvenlik paketi de veriliyor. Redmi 4A ise halen ilginç olarak Temmuz paketini alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi 4A ve Redmi 4 modellerine gelen MIUI 10 hangi yenilikleri getiriyor?

Hatırlamak adına yeni nesil arayüz, hatırlamak adına gerçekten güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz ekranlı modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

İlginç kamera DJI Osmo Pocket