reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi’den iPhone 4’ü akıllara getiren ilginç telefon patenti

Akıllı telefon tarafının dev isimlerinden Xiaomi, ilginç telefonlar için patentler almayı sürdürüyor. Bu sefer iPhone 4’ü akıllara getiren bir model karşımızda.

Xiaomi imzalı akıllı telefonlar her zaman ses getiriyor. Firmayı bu alanda bir kez daha gündeme getiren ise yukarıda da dediğimiz gibi yeni bir patent oluyor. Bu sayfada gördüğünüz patent, iPhone 4 benzeri köşeli tasarıma sahip ancak çerçevesiz modern bir telefonu karşımıza çıkarıyor. LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen bu patent, ilginç bir detay da taşıyor. Söylendiği kadarıyla modelin üzerinde iki adet ufak kamera yer alıyor. Pop-up yapıda olan yani sadece kullanılacağı zaman yukarıya çıkan bu kameralar, eğer kaynaklar haklıysa 360 derece video çekebilecek bir altyapıya işaret ediyor. Arkasında üçlü bir kamera kurulumu yer alacak gibi duran bu gizemli akıllı telefon, her zaman olduğu gibi yakın zamanda gerçek olacak mı bilmiyoruz. Ancak firmaların farklı çözümler üzerinde çalıştığını görmek her zaman keyif veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi en son bir katlanabilir telefon patenti ile gündeme gelmişti

Geçtiğimiz günlerde firmanın Huawei Mate X kopyası tasarım patenti yine LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılmıştı. Arkasında altı tane kamera görünen bu selfie kamerası için bir çentik ya da delik taşımayan telefon, elbette henüz gerçek olacak mı bilmiyoruz. Ancak firmanın böyle bir tasarımla pazara çıkması çok olası durmuyor. Yine de bu konuda kesin konuşmamak gerekiyor.

İlgili Video