reklamı kapat

POPÜLER

superman metropolis

Yeni Superman dizisi Metropolis büyük bir eksikle geliyor

En çok sevilen çizgi roman kahramanlarından biri olan Superman yeni bir diziye ilham veriyor. DC‘nin kendi internet platformunda yayınlayacağı bu projenin ise büyük bir eksiği bulunuyor.

Son zamanlarda hem beyaz perdede hem de televizyonda süper kahramanların istilası yaşanıyor. İzleyicilerin ilgisi devam ettikçe uyarlamaların sayısı da artıyor. Yakında kendi internet plarformunu kullanıma sunmaya hazırlanan DC ise heyecan verici projelerle karşımıza çıkıyor. Titans, Young Justice: Outsiders ve Harley Quinn dizilerini duyuran platformda sıra Çelik Adam’a geldi. Bildiğiniz gibi Clark Kent’in kahraman dönüşmeden önceki hikayesi Smallville ile ekrana taşınmıştı. Bu yeni proje de olaylara Smallville mantığıyla yaklaşıyor ama Superman yok!

Farklı bir yaklaşım

İlk sezonu 13 bölümden oluşan dizinin ana karakterleri Lois Lane ve Lex Luthor olacak. Superman’in Metropolis’e gelişinden önceki yaşamlarına şahit olacağız. Her ikisi de tanıyıp bildiğimiz karakterlere dönüşecek. Lois Lane’in araştırmacı gazeteciliğini, Lex Luthor’un bilimle bağlantısı ele alınacak. İkisi şehrin karanlık ve değişik sırlarıyla karşılaşacak.

Gördüğünüz üzere biraz Smallville’e biraz da Gotham’a benziyor. Fakat dizinin Supermansiz oluşu biraz kafa karıştırıyor. Yayıncının direkt DC olması ise reyting problemleri yaşamayacağımıza işaret ediyor. Bakalım Superman olmadan Metropolis nasıl bir şehirmiş?