reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Music

YouTube Music için arka planda dinleme herkese açılıyor

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, YouTube Music özelinde güzel bir adım atıyor.

Türkiye’de aylık 14 TL’lik bir fiyatı bulunan YouTube Music, ücretli abonelere arka planda dinleme imkanı sunuyor. Yani müzik dinlemek için uygulamayı sürekli olarak açık tutmak gerekmiyor.

Ancak bu imkan servisin ücretsiz kullanıcılarına sunulmuyor. Firma bu özelliği bir pazarlama taktiği olarak kullanıyor ve kişilerin arka planda dinleme için servisi satın almasını istiyor.

Ancak bu durum değişmeye başladı. İlk olarak Kanada merkezli bir adım atıldı ve ücretsiz YouTube Music kullanıcılarına da arka planda dinleme imkanı tanınmaya başlandı.

Bu imkan tam olarak 3 Kasım tarihinde aktif edilecek ve yüksek ihtimalle ileride diğer başka pazarlara da getirilecek. Bu konuda henüz açıklama yok ancak imkanın global çıkışı ciddi şekilde zaman alabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Music öncesinde ana uygulama için de bir yenilik yapıldı

YouTube, ortaya çıktığı üzere artık kişilerin iOS ve Android uygulamasında izlemeyi bıraktıkları videoları, web sürümünde izlemeye devam etmesini kolaylaştırıyor.

Yeni dönemde iOS ya da Android uygulamasını bir videoyu izlerken kapatırsanız, izlediğiniz video bilgisayarda açtığınız web sürümünün sağ köşesinde ufak bir pencere halinde gözükecek. Böylece mobilde yarım kalan video, web sürümde devam ettirilebilecek.

Bunun çalışması için elbette hem web hem de mobil sürümde aynı YouTube hesabına giriş yapılması gerekecek. Özellik yakın zamanda herkes için aktif edilecek.

İlginizi Çekebilir

BMW’nin çok gelişmiş ve fütüristik elektrikli motosiklet modeli