reklamı kapat

POPÜLER

Robot Corridor Boston Dynamics

Yufka yürekli ancak tam bir “savaş makinesi” insansı robot [İzle]

Popüler YouTube kanalı Corridor, bir kez daha Boston Dynamics ve robot odaklı bir video ile karşımızda. Bu sefer çıta inanılmaz yükselmiş durumda.

Corridorhatırlarsınız geçtiğimiz aylarda sayfanın en altında izleyebileceğiniz, insansı robot modeli Atlas’ın merkezinde yer aldığı inanılmaz bir video yayımlamıştı. Bu videoda, Boston Dynamics’in robotlarının dengesini göstermek adına yaptığı zorlu testlere yer verilmiş ve “Atlas günün birinde bu yaşadıklarından bıkar ve kendi benliğiyle karşılık verirse ne olurdu?” sorusunun cevabı gösterilmişti. Şimdi ise başka bir insansı robotun yer aldığı video çekildi. Bilgisayar ortamında hazırlanan ancak çok gerçekçi olan yukarıda izleyebileceğiniz video, atış eğitimine sokulan ve bu sırada ciddi şekilde hırpalanan bir robotu karşımıza getiriyor. Videonun dönüm noktası ise insansı robotun Boston Dynamics‘in robot köpeği Spot ile karşılaşması oluyor. Gerçek bir köpek gibi şirin görünen Spot’u öldürmesi istenen insansı robotun, bunun yapmayı reddettiği ve robot köpeği alarak eğitim sahasından kaçtığı görülüyor. Burada kurulan kurgu gerçekten harika duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corridor, Boston Dynamics odaklı robot videolarında gerçekten sınırları zorluyor

Tahmin edebileceğiniz üzere bu tarz videoları hazırlamak milyon dolarlık bütçesi olmayan bir YouTube kanalı için hiç kolay olmuyor. Ancak ortaya çıkan sonuç gerçekten Hollywood kalitesinde ve çok dikkatli bakılmadığı zaman CGI olduğu kesinlikle anlaşılmıyor. Bu açıdan Corridor ekibini tekrardan tebrik etmek gerekiyor.

İlgili Video