reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında heyecan uyandıran iddia

Bu ayın başında sürpriz bir gelişme yaşanmış ve Yüzüklerin Efendisi serisinin televizyona taşınacağı anlaşılmıştı. Bu proje bir yandan heyecan uyandırırken bir yandan da kafamızda soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu. Bu sorulardan en önemlisi ise dizinin tam olarak neyi konu edeceğiydi.

Yapılan anlaşmadan paylaşılan detaylara baktığımızda pek fikir sahibi olamıyoruz. Burada projenin Yüzüklerin Efendisi’nde yaşananlardan öncesini anlatacağı söyleniyor. Fakat Orta Dünya o kadar geniş bir evren ki, bu ipucu olmaktan çok kafa karıştırıyor.

Yüzüklerin Efendisi’nden Silmarillion’a dönüş

J. R. R. Tolkien‘in yarattığı dünyayı düşününce akla gelen ilk alternatiflerden biri Silmarillion oluyor. Oğlu Christopher Tolkien tarafından derlenen bu kitap Yüzüklerin Efendisi’nden yaşananları detaylı bir şekilde özetliyor. Orta Dünya tarihçesi gibi bir görev üstleniyor. Dolayısıyla oldukça kıymetli bir kaynak. Amazon’un projesinde bu kitabı baz alabileceği düşünülüyor. Tolkien Estate‘in de bu projeyi geliştiren taraflardan biri olması Silmarillion ihtimalini güçlendiriyor.

Söylenenler doğruysa Silmarillion’da bahsi geçen önemli olayları televizyonda görme şansına kavuşabiliriz. Bu iddia doğrultusunda projenin antoloji dizisi olacağı yani her sezonun farklı bir önemli olayı ele alacağı düşünülüyor. Bu da Amazon’un projesinin sandığımızdan daha heyecan uyandırıcı olabileceği anlamına geliyor.

Elbette tüm bu söylenenler şimdilik bir iddiadan ibaret. Proje hakkındaki detayların yakında kesinlik kazanmasını umuyoruz.