reklamı kapat

POPÜLER

superman

Zack Snyder Superman’in silinen bıyığıyla dalga geçti

Justice League‘in vizyona girdiği dönemde Superman‘in CGI yardımıyla silinen bıyığı büyük olay olmuştu. Herkesin eleştirdiği bu tercihle dalga geçen son isim filmin yönetmeni Zack Snyder oldu.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Justice League’in çekimleri tamamlanmış fakat bazı sahnelerin yeniden çekilmesine karar verilmişti. Bu dönemde büyük bir aile trajedisi yaşayan Zack Snyder’ın eksikliğini Joss Whedon kapatmıştı. Hikayede ciddi değişiklikler yapan pek çok sahne eklenmişti. Fakat sıkıntı o dönemde Görevimiz Tehlike 6’nın çekimlerini gerçekleştiren Henry Cavill cephesinde yaşanmıştı. Paramount Pictures sevilen oyuncunun bıyıklarının kesilmesine müsade etmemişti. Warner Bros da problemi CGI kullanarak çözmeye çalışmıştı. Fakat filmin bazı sahnelerinde Superman’in ağzı o kadar garip duruyordu ki, yapılan işlemi fark etmemek imkansızdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“İşe yaramıyor”

Son yılların en komik olaylarından birine dönüşen Superman’in bıyıklarına bir darbe de Zack Snyder’dan geldi. Vero’yu aktif olarak kullanan yönetmen burada bir fotoğrafını paylaştı. Altına ise “Sanırım artık sakallarımı kesmem gerekiyor” yazdı. Takipçilerinden biri “Ya da CGI yardımıyla silebilirsin hahaha” yorumunu yaptı. Zack Snyder ise “Bunun hiçbir işe yaramadığınız hepimiz biliyoruz” şeklinde cevap verdi.

Başarılı yönetmen geçtiğimiz günlerde Vero’da Joss Whedon’ın Batgirl’den ayrılışını kutlayan bir gönderiyi beğenmişti. Onun bu davranışı Warner Bros’ta kapalı kapılar ardında neler yaşandığını merak etmemize neden olmuştu. Şimdi de Superman’in CGI ile silinen bıyığıyla dalga geçerek gerçek düşüncelerini gizlemediğini ortaya koymuş oldu.

Justice League fragmanı