reklamı kapat
YENİ
iPhone X ve tüm özelikleri! iPhone X ve tüm özelikleri!

POPÜLER

gta 5

GTA V para basmaya devam ediyor

İki yıl önce piyasaya çıkar çıkmaz ciddi satış rakamlarına ulaşan GTA V, yeni nesil konsollarda da başarılı satış grafiğini sürdürüyor. Rockstar Games, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına 10 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı.

İlk olarak 2013 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için piyasaya sürülen GTA V, henüz ilk 24 saat içinde 11,21 milyon adet satarak ulaşılması güç bir başarıya imza atmıştı. Rockstar Games, üçüncü günün sonunda satışlardan 1 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı. Yeni nesil konsollarda da aynı başarıyı devam ettiren oyun, ilk seferki kadar çabuk olmasa da, piyasa sürüldükten 2 ay sonra 10 milyon satış adedini geçmiş durumda. GTA V böylece toplamda 45 milyon satış adedini geride bırakmış oldu. Üstelik oyunun henüz PC platformuna gelmediğini düşünürsek, bunun ciddi bir rakam olduğunu söyleyebiliriz.

GTA V böylece serinin önceki oyunları olan Grand Theft Auto: San Andreas ve Grand Theft Auto IV’ü de geçerek en çok satan oyunlar listesinde ilk 10’a yerleşmiş oldu.

YORUMLAR
ANKET

En son tanıtılan akıllı telefonlar arasında favoriniz hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...