reklamı kapat

POPÜLER

2021 BMW M5

2021 BMW M5; 625 PS güç ve birçok güncellemeyle tanıtıldı

Sızıntı görseliyle dış basında kendisine yer bulan 2021 BMW M5, bu sürecin üzerinden çok geçmeden resmi kanallar tarafından tanıtıldı.

Geride bıraktığımız gün ortaya çıkan sızıntı görseliyle dış basında kendisine yer bulan 2021 BMW M5, bu sürecin üzerinden çok geçmeden resmi kanallar tarafından tanıtıldı. Standart versiyonda yapılan makyaj revizyonlarını yansıtan modeldeki değişimler dışarıdan bakıldığında kolaylıkla anlaşılabilir niteliklerde. Revize edilmiş bir ızgara ve yeniden şekillendirilmiş farlar tamponlar değişim, difüzör ve üç boyutlu bir görünüme sahip yeni arka stop tasarımı buradaki temel karakteristik parçaları oluşturuyor. Bunlara ek olarak kırmızı ve grininin marka içerisinde kodlanan yeni renk seçenekleri ve 20 inçlik jant seti de M5’in kataloğuna dahil edilmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 BMW M5 hakkında öne çıkan rakamlar

Yeni M5’in kokpitinde de makyajın etkilerini görmek mümkün. Bir önceki versiyona oranla ebatları 12,3 inçe yükseltilen multimedya ekran ve dijital sürücü ekranı buradaki önemli başrol oyuncularından olacak. Altyapıda ise kullanıcıları daha konforlu ve sezgisel bir sürüşe olanak tanıyan yeni bir süspansiyon sistemi bekliyor. Gelelim son olarak M5’in kalbi olan motora. Burada 4,4 litrelik sekiz silindirli motor tüm güzelliğiyle bizleri karşılıyor. Competition Paketi ike 625 PS güç üreten bu makine standartta ise 600 PS güç 750 Nm torkla gelecek. Makyajlanan M5’in 0’dan 100’e hızlanmasındaki en iyi derece ise 3,3 saniye olarak verilirken, maksimum sürat değeriyse M Driver Paketi ile 305 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. M5, Almanya pazarında Ağustos ayından itibaren satışa sunulacak. Aracın standart versiyonu 120.900 euro ile gelirken Competition’da bu rakam 129.900 euroya kadar çıkıyor.

İlgili Video

Yeni BMW 4 Serisi