reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

akıllı telefon

256 megapiksel fotoğraf oluşturabilen akıllı telefon!

Akıllı telefon modellerinin artan gücü ve kamera donanımları sayesinde sınırlar gerçek anlamda zorlanmaya devam ediyor. Bu konuda 2020 de heyecanlı geçecek.

Advertisement

Samsung ISOCELL Bright HMX sensör modeli, tam 108 megapiksel çözünürlüğü ile pazarın en yüksek çözünürlüklü kamera sensörü konumunda yer alıyor. Xiaomi’nin hali hazırda iki farklı akıllı telefon modelinde kendisine yer bulan ve Mi Note 10 modelinde satışa çıkan bu sensör, şu an telefon tarafındaki üst limiti gözler önüne seriyor. 1/1.33 inç boyutta gelen sensör, 12032 x 9024 piksel fotoğraflar veriyor. Samsung ayrıca 14 nm üretim sürecinden çıkacak 144 megapiksellik sensörler üretmenin planlarını da yapıyor. İşte bu gelişmeler ışığında 256 megapiksel fotoğraf oluşturabilen bir akıllı telefon modeli ortaya çıktı. Henüz bu cihazın ne olduğu bilinmiyor. Ancak telefon sızan kamera arayüzüne göre birden fazla fotoğraf çekerek tam 256 megapiksel fotoğraflar verebiliyor. Bu gerçekten inanılmaz bir rakam olarak karşımızda bulunurken, 256 megapiksellik fotoğrafların vereceği detay gerçekten büyük merak uyandırıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon kameraları 2019’da çok iyi hale geldi

Bu açıdan 2020’de gelecek modeller için de heyecan artıyor. Bu konuda başlangıcı Galaxy S20 ailesiyle Samsung yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca Huawei’nin P40 modelleri de çok merak uyandırıyor. Yılın sonuna doğru gelecek iPhone 12 ailesi de iPhone 11’leri kamera başarımı nedeniyle merak edilen cihazlar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ekran altı kamera teknolojisi