reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android Pie

Ağustos ayında Android Pie alacak Samsung cihazlar

Samsung, resmi sitesinde açıkladığı kadarıyla Türkiye’de ağustos ayında beş farklı modele Android Pie güncellemesi getiriyor.

Samsung, Türkiye’de satılan modelleri için Android Pie çalışmalarına devam ediyor. “Güncelmiyiz.com” internet sitesinde açıklandığı kadarıyla ağustos ayında beş farklı model yeni sürüme geçiyor. Baktığımız zaman yeni sürüme 1 Ağustos itibariyle Galaxy Tab A, 8 Ağustos tarihinde ise Galaxy Tab S3 tablet modelleri geçiyor. Telefon tarafında 22 ve 29 Ağustos tarihlerinde Galaxy J7 Duo ve Galaxy j3 modellerinin Android Pie güncellemesini alacağı söyleniyor. Firma şimdiden bir sonraki aydan da ilk paylaşımı yapıyor. Buna göre 4 Eylül itibariyle Galaxy J5 Pro yeni işletim sistemine güncelleniyor. Firmanın maalesef Android Q konusundaki sessizliği ise devam ediyor. Ancak burada da büyük çalışmaların yürütüldü ve geniş bir dağıtımın yapıldığı tahmin ediliyor. Fakat halen herhangi bir model ismi paylaşılmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Pie ile gelen Samsung One UI arayüze kısaca bakarsak

Hatırlamak adına bu arayüz çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Büyük ekranların getirdiği kullanım zorluklarına özel hazırlanan arayüz, birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil orta ve alt bölümüne topluyor. Birçok yerinde yuvarlatılmış tasarım öğeleri yer alan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlgili Video