reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman

Aquaman filminin sabırsızlandıracak ilk yorumları

DC, Aquaman filmiyle 2018’i kapatmaya hazırlanıyor. Ön gösterimi yapılan filme gelen ilk tepkiler nasıl dersiniz?

Advertisement

Genellikle negatif eleştiriler alan DC Sinematik Evreni, şansını yeni bir orijin filmiyle deneyemeye hazırlanıyor. Türkiye’de 28 Aralık‘ta vizyona girecek olan Aquaman‘in yurt dışında ön gösterimi gerçekleşti bile. Warner Bros.’un ambargoyu da kaldırmasıyla, eleştirmenlerin filmle ilgili ilk düşünceleri de ortaya çıktı. Henüz detaylı incelemelerin yayınlanmasına izin verilmiş değil ancak Twitter, “ilk bakış” değerlendirmeleriyle dolup taşıyor. James Wan’in yönettiği filme gelen ilk tepkiler ise hayli olumlu görünüyor. DC’nin laneti orijin filmleriyle kırılıyor olabilir mi dersiniz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

James Wan’a övgüler

Bazı eleştirmenler fimin bir parça fazla uzun olduğunu düşünse de James Wan’ın bu işi kıvırdığını belirtiyor. Jason Momoa’nın filmdeki performansı da yine övgü toplayan detaylar arasında. Görsel olarak da başarılı bulunan film, aksiyon dozunu da iyi ayarlamış gibi görünüyor. Paul Shirey ise filmle ilgili en ilginç yorumu yapan isimlerden biri. Shirley attığı tweet‘te şunu söylüyor: “Aquaman, DC’nin bugüne kadar yaptığı en iyi Marvel filmi.” Bu yorumdan da gelecek filmin daha Marvel filmleri ayarında bir deneyim sunacağı belli oluyor.

Filmin komedi ve aksiyon dozunun iyi ayarlandığı belirtilirken, kusurlu yanları olduğu da kaydediliyor. Ancak eleştirileri gelen olarak ele aldığımızda Aquaman’in ağırlıklı olarak beğenildiğini söyleyebiliriz.

İlgili video

Filmin Türkçe altyazılı son fragmanı