reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame’in Captain America kararının perde arkası

Avengers Endgame filminin finalinde Captain America hayranlarını mutlu eden gelişmeler yaşandı. Peki Steve Rogers için alınan bu kararın arkasında nasıl bir süreç yatıyor?

Kısaca hatırlamak gerekirse Avengers Endgame’de Captain America’nın Sonsuzluk Taşlarını bırakmak üzere geçmişe gitmesine ve günümüze dönmemeye karar vermesine şahit olduk. Daha sonra karşımıza yaşlı bir Steve Rogers çıktı. Onun Peggy Carter ile mutlu bir hayat yaşamayı tercih ettiğini anlamış olduk. Fakat filmin bu kararı özellikle Iron Man hayranları tarafından eleştirildi. Çünkü Tony Stark Thanos’u alt edebilmek için kendini feda ederken, Steve Rogers mutlu bir hayat sürme fırsatı elde etmişti. İzleyiciler de bunun adil olmadığını hissediyordu. Empire‘a konuşan Joe Russo kararlarını şu sözlerle savundu:

Iron Man ve Captain America kararı

“Tony Stark gibi çok sevilen bir karakteri beyaz perdede öldürdüğünüz zaman filmin geri kalanında izleyicilere umut verecek bazı gelişmeler yaşanması gerekiyor. Onlara umut verebilecek tek kişi de filmin diğer başrolü olabilir. Eğer iki başrolümüzü birden öldürseydik filmin ardından seyircilerde farklı hisler oluşacaktı. Amacımız izleyicileri mahvetmek değil. Umudumuz farklı katmanları olan, derinliki bir hikaye anlatabilmek. Böylece seyircilerin farklı hisleri aynı anda yaşamasını sağlamak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Captain America seven bir Marvel hayranı olarak Joe Russo’ya hak veriyorum. Çünkü filmden çıktığımda üzüntü ve sevinci aynı anda yaşıyorduk. Bu da filmin temelde amacına ulaştığını ortaya koyuyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi