reklamı kapat

POPÜLER

KIA

Avrupa pazarına geliyor; KIA imzalı yeni kompakt SUV ilk detaylarıyla karşımızda

KIA tasarım departmanının yaptığı açıklamalarla beklentileri artırdığı model, konsept bir projenin seri üretime taşınacak karakterini barındıracak.

Hyundai Motor grubunun içerisinde olduğu atılım süreci hiç şüphesiz KIA cephesine de fazlasıyla yaradı. Kısa vadede gerek tasarım gerekse model çeşitliliği bazında ciddi adımlar atan Kore merkezli üretici, şu sıralar oyuna sürmek istediği yeni bir modelin heyecanı içerisinde. Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarında satışa sunulacak olan kompakt SUV modeli, 2018 yılının ilk günlerinde tanıtımı gerçekleştirilen konsept projenin tasarım karakterini seri üretime taşıyacak. SP Signature adıyla akıllarımızda yer edinen bu aracın Range Rover havasında olması, şu anda çizimlerini gördüğümüz bu modelin geleceği için bizi şimdiden heyecanlandırmayı başarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KIA cephesinde sır perdesi devam ediyor

Paylaşılan görsellere baktığımız zaman KIA’nın günümüz tasarım dilinin çok daha premium noktaya taşınma potansiyelini görebiliyoruz. SP konseptinde uygulanan yeni jenerasyon “kaplan burnu” ızgara tasarımı, ışıklandırma grubunun da içerisinde bulunduğu ön bölgeyi çet çizgilerle çevresinde topluyor. Gerek önde gerek arkada uygulanan tampon ve difüzör seçimleriyse bizleri oldukça sportif bir otomobilin beklediğine işaret ediyor. Otomobille ilgili ilk açıklamaları yapan tasarım departman sorumlusu Byung Chul Juh; “Kompakt sınıfta hizmet verecek olan bu yeni SUV modelimiz, sınıfında başka hiçbir otomobille benzeşmeyecek nitelikleri beraberinde getirecek.” diyerek beklentilerimizi de artırmayı başardı. Bu yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan modelin isim bilinmezliğini de bu süreçte öğreneceğiz.

İlgili video

2019 KIA Soul