reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Polo Sedan

Bildiklerimizden biraz farklı; 2020 Volkswagen Polo Sedan

Rusya pazarında satışa sunulacak olan 2020 Volkswagen Polo Sedan, yerini aldığı versiyona oranla çok daha modern hatlarıyla asfalta inecek.

Volkswagen grubu küresel bazda faaliyet gösterme durumundan ötürü farklı pazarlara göre farklı stratejilerle karşımıza çıkıyor ki bu çok şaşırtıcı bir durum değil. Diğer büyük gruplarda da gördüğümüz bu durumun en temel maddelerinden birisi de model isimleri ve gövde tiplerinin farklılıkları. Özellikle Latin Amerika ve Rusya gibi bölgelerde farklılaşan modellerden birisi daha yeni yüzüne kavuştu. Rusya’da satışa sunulacak olan 2020 Volkswagen Polo Sedan, sadece ismiyle tanıdık bir model. Temeli Skoda Rapid’e dayanan yeni modelin liftback gövde yapısı aslında bunun ipucunu da meraklılarına veriyor.


2020 Volkswagen Polo Sedan için öne çıkan özellikler

Tasarım itibarıyla Avrupa pazarına veda eden Jetta ile benzerlik gösteren Polo Sedan, bir önceki versiyona göre hatırı sayılır oranda değişimi dikkat çekiyor. Izgara, LED far ve arka stoplar gibi bileşenler üzerinden dışarıda hissedilen bu güncellemeler, kokpit bölümünde de çok belirgin. Ailenin tüm yeni modellerinde gördüğümüz direksiyon simidi, dijital sürücü ekranı ve multimedya ekran üçlüsü burada da karşımıza çıkıyor. Aracın son olarak üç farklı donanım paketiyle Rusya pazarındaki kullanıcılara sunulacağını da belirtmeden geçmeyelim.


Yeni Polo Sedan’ın kaputunun altında ise o bölge görmeye alışık olduğumuz düşük nitelikli motorlar yer alıyor. Giriş seviyesinde 90 ve 110 PS güç üreten 1,6 litrelik atmosferik üniteyle tercih edilebilen otomobilde, 1,4 litrelik turbo benzinli ünite ise 125 PS’lik güçle entegre ediliyor. Standart olarak beş ileri manuel şanzımanla gelen motorlarda 7 ileri DSG de üst seçimlerde kendisine yer buluyor. Volkswagen grubunun Rusya’da yer alan tesislerinde üretilecek olan yeni Polo Sedan’ın satışları önümüzdeki yaz dönemi itibarıyla başlayacak.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf