reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Bilgisayarınız Windows 11 için uyumlu mu? Hemen kontrol edin

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 işletim sistemi için “PC Health Check” uygulaması yeniden indirmeye açıldı.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi 5 Ekim tarihinde çıkışını yapıyor. Bu açıdan çıkışına çok az bir süre kalan işletim sistemi için daha önce bazı tartışmalar yaratan PC Health Check uygulaması güncellenendi ve yeniden indirmeye açıldı.

Direkt olarak buradan elde edebileceğiniz PC Health Check, artık bilgisayarınızın Windows 11’i destekleyip desteklemediğini daha net ve doğru şekilde gözler önüne seriyor. Bu uygulama ile destek konusunda Windows 10 üzerinde detaylı bilgiler alabiliyorsunuz.

İleride bazı eski işlemcileri de destekleme ihtimali olan Microsoft, yeni sürüm için özellikle TPS 2.0 gereksinimi öne çıkarıyor. Onun detayları ise direkt olarak burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemine bilgisayarınız tam olarak destek vermiyorsa ne olacak?

İşletim sistemi, daha önce verilen minimum sistem gereksinimlerini karşılamayan eski sistemlere de yüklenebilecek. Ancak bunun için Windows 10’dan Windows 11’e otomatik geçiş yolu kullanılamayacak. Windows 11’i eski sistemlere kurulması için Microsoft’un sağlayacağı ISO dosyası kullanılacak ve sıfırdan yükleme yapılacak.

Bu gerçekten önemli bir adım çünkü bu sayede milyonlarca sistem geride kalmayacak. Kurulum için 4 GB RAM, 64 GB depolama ve iki ya da daha fazla çekirdeğe sahip 1 GHz hızında bir 64-bit işlemcili PC yeterli olacak.

Ayrıca destek vermeyen sistemlere Windows 11 yükleme adına onay verilmesi gerekecek. Bu onay desteksiz donanıma sahip sistemlerde oluşacak sorunlar için suçu şirketlerden almaya yönelik hazırlanmış.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: