reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Urus

Bir garip kombinasyon; Lamborghini Urus ve Toyota GT86 pickup için bir arada

İlk kez Japonya’da sergilenmesi beklenilen Lamborgini Urus ve Toyota86 tabanlı çalışma, akılda kalıcılık konusunda çok fazla zorlanmayacak.

Toyota, Mazda ve Honda gibi bölgenin en önemli isimlerini bir araya getirecek olan Tokyo Otomobil Fuarı için geri sayım devam ediyor. Organizasyonda sergilenmek üzere bugüne kadar karşımıza çıkan pek çok proje, her markanın farklı noktalarda bir plan ortaya koyma potansiyelini de gösterdi. Ocak ayı itibarıyla heyecanı hızlanacak olan fuar için ilk detayları paylaşılmaya devam edilen modeller arasında bugün itibarıyla, özellikle düşünsek bir ortak noktada buluşturamayacağımız bir kombinasyon dahil oluyor. Nihon Automobile College ekibi taradından geliştirilen ve şu aşamada elektronik detayları paylaşılan projenin merkezinde Lamborghini Urus ve Toyota GT86 var. İşi daha farklı noktaya taşıyansa bu birleşimden bir pickupın doğacak olması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İddialı modifikasyon

Son jenerasyon Toyota GT86’nın temel otomobil olarak kullanılacağı projede, Lamborghini Urus’un tasarım karakterinin doğrudan aktarılması söz konusu. İşin pickup kısmına baktığımızda ise işlevsellikten ziyade daha çok görüntüyü tamamlama odaklı bir durumun yaşandığını görebiliyoruz. Gelen bilgilere göre Super Sports Pickup Truck adıyla tanıtımı gerçekleştirilecek olan projenin motor bölümünde ise Toyota’nın 270 beygir güç üreten 2.0 litrelik makinesi kullanılacak. Turbo kit başta olmak üzere modifikasyon genlerini hissedebileceğimiz pek çok değişim de yine bizleri bekliyor.