reklamı kapat

POPÜLER

Qualcomm Snapdragon 855 Plus

Çıta yükseliyor; işte Snapdragon 855 Plus ve hakkında bilinmesi gereken her şey

Qualcomm, kısa süre önce önemli bir sürpriz yaptı ve yeni Snapdragon 855 Plus mobil işlemcisini duyurdu. Yeni amiral gemileri biraz daha güçlü olacak.

Güncel Android işletim sistemli amiral gemileri biliyorsunuz gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Uzun süredir kullanılan işlemci, yeni nesil iPhone’lar gelmeden güncelenmiş durumda. Tahmin edebileceğiniz üzere 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 üzerine kurulan yeni işlemci Snapdragon 855 Plus, daha çok “mobil oyunculuğa” odaklanıyor. Ana Kryo 485 CPU çekirdeği 2.84 GHz’den 2.96 GHz hızına çıkarılan işlemci, buradan yüzde 4’lük bir artış getiriyor deniyor. Elbette GPU yani grafik tarafında da bir artış mevcut. Söylendiği kadarıyla yeni işlemcideki Adreno 640 GPU birimi artık yüzde 15 oranında daha hızlı çalışıyor. Bu da oyun performansının gözle görülür şekilde artacağı anlamına geliyor. Qualcomm tarafından yapılan açıklamaya göre Snapdragon 855 Plus, AR ve VR uygulamaları için de daha iyi bir seçenek oluşturuyor. Yeni Snapdragon 855 Plus‘a sahip ilk telefonların ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak ilk modellerin yıl sonuna doğru geleceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon 855 Plus alanda devrim yapmıyor

Ancak sunulan ekstra performans, yeni nesil Android amiral gemilerini iPhone XI ailesi karşısında daha iyi konuma getirecek gibi görünüyor. Fakat burada A13 Bionic işlemcinin geçilmesi kesinlikle beklenmiyor. Snapdragon 865 gelene kadar pazarın lideri olacak denilen A13 Bionic, özellikle GPU performansıyla nefes kesecek açıklamaları geliyor. Yeni iPhone’lar iPhone XI, XI Max ve XR 2019 modelleriyle beraber eylül ayında resmi olarak tanıtılıyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni Spotify sürümü