reklamı kapat

POPÜLER

NeuWai elektrikli motosiklet

Cruiser, süpersport ve scooter; NeuWai, iddialı elektrikli motosikletleriyle geliyor

Elektrikli motosiklet sınıfının Çin merkezli üreticileri arasından sıyrılma potansiyeli olan NeuWai, kendinen emin bir ürün gamıyla yola çıkacak.

Elektrikli motosiklet pazarına tam kapasiteli bir ürün gamıyla merhaba diyen NeuWai, Çin merkezli üreticilerin en yenilerinden birisi. Chinese Sunguo Motors grubu tarafından yönetilen marka; cruiser, süpersport, scooter ve maxi scooter gibi sınıflarda çevreci ulaşım çözümleri sunacak. Modellerindeki tasarımla kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışacak olan NeuWai’nin bu konuda yardımcılarının özellikleri de büyük oranda netleşmiş durumda. Önümüzdeki yıldan itibaren satış sürecine başlamayı planlayan ekibin en merak edilen modeliyse MT104 adıyla gelecek olan cruiser. 19 kWh’lık batarya paketinin konumlandırıldığı motosiklet tek seferde 140 kilometre menzil vadediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NeuWai Elektrikli motosiklet modelleri hakkında bilinenler

Yaklaşık 48 beygir güç ve 150 km/s’lik maksimum sürat değerleriyle asfalta inecek olan modelin ardındansa yarış motosikletinlerine meraklı olanların ilgisini çekecek olan MF104 geliyor. Cruiser ile aynı batarya paketini paylaşan motosikletin performans rakamlarıyla bir adım daha iyi diyebiliriz. Yaklaşık 55 beygir güce sahip olacağı açıklanan model tek seferde 150 kilometre yol kat edebilirken maksimumda 200 km/s hıza erişebiliyor. Ünite bazında çok ciddi farklar barındırmamasına rağmen gerek sürüş pozisyonu gerekse aerodinamik farklılıkların genel resimde var olan bu farkı yarattığını söyleyebiliriz.


NeuWai’yi scooter kategorisinde temsil edecek isimlerse CN104 ve CL104 olacak. Diğer iki üyede olduğu gibi dikkat çeken tasarım çizgileriyle donatılan modelleri giriş seviyesinde CN104 yer alacak. Yaklaşık 9 beygirlik gücüyle saatte 90 km/s hıza kadar erişebilen modelin 45 kilometre menzil kat edebildiğini görüyoruz. Maxi scooter kategorisinde yer alan CL104‘e baktığımızda ise yaklaşık 15 beygirlik güç, 100 km/s maksimum hız ve 80 kilometrelik menzil değerleri karşımıza çıkıyor. Şimdilik diğer teknik detayları ve fiyatları paylaşılmayan modeller için yoğun bir hazırlığın var olduğunu söyleyebiliriz. Markanın amacıysa ilk teslimatları 2020’nin ilk çeyreği içerisinde gerçekleştirmek.