reklamı kapat

POPÜLER

Dodge TRX

Dodge’un 707 beygirlik Ram 1500 Hellcat hazırlığında olduğu iddiası, pickup sınıfındaki dengeleri değiştirebilir!

09 Nisan 2018

Amerika merkezli kaynaklardan gelen iddialara göre, Ram 1500’ün Hellcat motoruyla birlikte performansa dayalı çok ciddi bir rekabet bizleri bekliyor.

Avrupa pazarında çetin bir çekişmenin yaşandığı pickup sınıfının zirve noktalarında da durum pek farklı değil. Amerika pazarında devam eden “titanların savaşı” 2018 yılı itibarıyla çok önemli bir gelişme ile, devasa motorlarının yanı sıra artık 3.0 litre dizel gibi yenilikçi bir opsiyona da kavuştu. Chevrolet Silverado, GMC Sierra ve Ford Ranger gibi rakiplerine kazandığı zengin teknolojilerle cevap veren Dodge Ram 1500, sınıfındaki iddiasını korumayı amaçlıyordu. Detroit Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen tanıtımının ardından kullanıcılardan beklediği olumlu geri dönüşün alan Dodge, başarılı pickup modeli için yeni bir planı devreye sokabilir. Amerika merkezli kaynaklarda dile getirilen haberlerde, Hellcat motorunun kullanıldığı üst seviye performans odaklı bir versiyonun adı geçiyor. Bu planın dayandırıldığı nokta ise 2016 yılında hayata geçirilen konsept bir proje.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki yeni versiyon gündemde

FCA grubunun Jeep ile birlikte en istikrarlı satış rakamlarına sahip olan markası konumunda olan Dodge’un 2016 içerisinde karşımıza çıkarttığı TRX konsepti, aslında ileriki vadede oyuna sürülebilecek bir hamlenin habercisi konumundaydı. Bugün itibarıyla karşımıza çıkan ve 707 beygir güç üreten 6,2 litrelik Hellcat motoru üzerine gündeme gelen iddialar tam da bu konsept üzerine kesişmekte. Charger ve Challenger gibi binek modellerde sunulan motoru pickup sınıfındaki performans çıtasını belirleme konusunda kullanma hamlesi şimdilik meraklılarının ilgisini çekebilecek bir potansiyele sahip. Bununla birlikte modelin seçenekleri arasına iki farklı versiyon ekleme planı içerisinde olan FCA’nın, Ford’un Ranger Raptor ve Toyota’nın Tundra TRD gibi hamlelerini iyi analiz etmesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde resmi adımlarla ilgili haberleri duyma olasılığımız bir hayli yüksek.