reklamı kapat

POPÜLER

Youbionics drone biyonik el

Drone’lara “biyonik el” ekleyen sıra dışı sistem [Video]

Zaman zaman karşımıza gerçekten çok ilginç ürünler çıkıyor. İşte bunlardan biri de Youbionic imzalı drone sistemi oluyor.

Drone’lar için hazırlanan birçok garip aksesuar bulunuyor. Ancak daha önce hiç böylesini görmemiştik. Arkasında Federico Ciccarese’in yer aldığı Youbionic tarafından geliştirilen yeni sistem, uygun drone modellerine gerçek anlamda iki adet biyonik el takmanıza imkan tanıyor. Bu biyonik ellerin kendisini satan, elleri tutan drone çerçevesinin üç boyutlu baskı dosyasını ise ücretsiz olarak sağlayan firma, adeta ihtiyacı olanlara “uçabilen iki adet” el veriyor. Daha önce de bir elinize iki adet el ekleyen bir sistem ile karşımıza çıkan Youbionic, fütüristik geleceğe yönelik ses getiren çalışmalarına devam ediyor. Bu hazırladığı çerçeveye “Drone for Handy” adını veren Federico Ciccarese, bu sistemle günün birinde birçok şeyin taşınabileceğini belirtiliyor. Ellerin takıldığı sayfada ve yukarıdaki video görebileceğiniz örnek drone’un gövdesi, gerçekten çok ama çok ilginç görüntü ortaya koyuyor.

Youbionics drone biyonik el

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drone for Handy şimdilik işlevsel bir çalışma değil

Ancak bu ürünün oldukça iyi bir eğitim aracı olabileceği görülüyor. Öğrencilerin bu tarz bir proje ile hem robot hem de tasarım tarafında kendisini “eğlenceli” şekilde geliştirebileceği söyleniyor. Şimdi işlevsel görünmeyen bu tarz bir ürün üzerinde yapılacak çalışmaların, geleceğe yönelik hiç umulmadık sistemlere büyük fayda sağlayabileceği tahmin ediliyor.