reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai
Katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai

Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefon modelinden şaşırtan bilgi

Dünyanın oldukça sürpriz oluşturan ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Rouyu FlexiPai, performans konusunda hiç üzmeyecek gibi görünüyor.

Pazarın ilk katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai oldu. Geçtiğimiz aylarda Çin merkezli bir etkinlikte tanıtılan telefon, aralık ayı sonunda raflardaki yerini alıyor. Bu açıdan pazara sunulan ilk katlanabilir akıllı telefon modeli de olacak Rouyu FlexiPai, artık kesin olarak gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 7 nm üretim sürecinden çıkan bu işlemci, yine 7 nm Kirin 980’den daha yüksek bir performans ortaya koyuyor. Bu model görebileceğiniz üzere hayal ettiğimiz katlanabilir modellere hiç ama hiç benzemiyor. Bünyesinde 7.6mm kalınlığa sahip 7,8 inç boyutunda esnek bir AMOLED ekran yer alan model, katlandığı zaman 4 inç seviyesine düşmesine rağmen hiç kullanışlı görünmüyor. Katlanmış hali bile çok büyük olan tablet benzeri cihaz, tüm donanımı yan tarafındaki bölümde taşıyor. Model, arkasında 16 megapiksel + 20 megapiksel çiftli kamera sistemi taşıyor. Özel şarj teknolojisiyle pilini 0’dan yüzde 80’e 1 saat içerisinde çıkabildiği söylenen telefon, katlanma hareketi için özel bir menteşe yapısı kullanıyor. Modelde Water OS isimli bir işletim sistemi bulunurken, kullanılan menteşenin 200 bin katlanmaya dayandığı belirtiliyor. Gelelim gerçekten nefes kesen fiyat tarafına. 6 GB RAM +128 GB depolama için yaklaşık olarak 1.300 dolar, 8GB RAM + 256 GB depolama için yaklaşık olarak 1.450 dolar, 8 GB RAM + 512 GB depolama içinse yaklaşık 1.885 dolar verilmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai geliyor, ancak herkes Samsung Galaxy Fold’u bekliyor

Direkt olarak Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan telefon, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Tam 2.500 dolara satılacak denilen 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 2019 içerisinde sadece 1 milyon ünite üretilecek

İlgili Video

Modelin gözler önüne seren video