reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Golf R
2020 Volkswagen Golf R

En net görüntüler; karşınızda 2020 Volkswagen Golf R

Alman devinin hızlı otomobil severler için ürettiği 2020 Volkswagen Golf R, Nurburgring’de testleri sırasında görüntülendi. Model kamuflajları olmadan oldukça şık görünüyor!

Tamamen yenilenen Yeni Volkswagen Golf, yaklaşık 4 ay önce tanıtılmıştı. Karakteristik tasarımında çok uzaklaşmadan teknolojik yenilikleri ile duyurulan model sevenleri tarafından beğeni toplamıştı. Ancak tanıtımda sportif seven sürücülerin merakla beklediği R ve GTI versiyonlarına ait bir gösterim yapılmamıştı. İlgili tanıtımlar için gözler Cenevre Otomobil Fuarı’na çevrilmişti ancak malum koronavirüs yüzünden bu dev fuarda iptal edildi. Hal böyle olunca otomobil sevelerin gözleri adeta yollarda kaldı. Zaman zaman testleri sırasında ağır kamuflajlı olarak karşımıza çıkan Golf R, bu kez kamuflaj olmadan karşımıza çıkıyor. Hem de ünlü pist Nurburgring’de! Geniş hava kanallarına sahip tamponları, dört adet geniş egzoz çıkışı ve renkli kaliperler “R” kimliğine uyum sağlıyor.  Modelin kaputunun altında sahip olacağı motor bilgileri ile henüz kesinleşmedi. Ancak geçtiğimiz haftalarda sızan bilgilere göre araç dört tekerlekten çekiş sistemi le birlikte yaklaşık 335 beygir güç sunabilir. 2020 Volkswagen Golf R için resmi bir tanıtım görmek istiyorsanız ise en az sene sonuna kadar beklememiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Volkswagen Golf Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Yeni Golf, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da merakla bekleniyor. Her ne kadar tasarım noktasında tartışmalara konu olsa da, elde ettiği teknolojik dinamikler üzerinden eli önemli oranda iyileştirilen Golf, sınırlarımıza nispeten biraz daha geç bir vakitte gelecek gibi görünüyor. Konuyla ilgili yaptığımız ilk görüşmeler çerçevesinde aldığımız takvim, önümüzdeki yılın ikinci yarısını işaret ediyor. Geçmiş modellerin yurt dışı çıkış tarihleri ve ülkemize geliş sürelerine baktığımızda bu bilgi şimdilik doğru görünüyor. Modelin ülkemize hangi donanım ve motor seçenekleri ile geleceği de belli değil. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf